Wpis z mikrobloga

@mikserq21: Ja bym zrobił najpierw pobieżny research na internecie - jeżeli masz przed wyjazdem 15 minut, to dużo by ci to pomogło. Wiedziałbyś mniej-więcej czego ludzie szukają, co lubią a czego nienawidzą w telewizorach w twoim przedziale cenowym.
  • Odpowiedz
@mikserq21: tak wogóle to zrób sobie na programie graficznym/do edycji video pionowe pasy przesuwające się od prawej do lewej (taką zebrę), następnie obejrzyj to na kompie. idź z pendrive do sklepu podłącz do wybranego tv i zobacz jak odtwarza. Jeśli źle wyłącz wszystkie polepszacze obrazu i sprawdź jeszcze raz. Ja testowałem tak wszystkie marki w Media Expert i okazało się, że większość tv miała zawieszający się obraz (pozostające w miejscu
  • Odpowiedz
@dsun: żartowniś, pobory mocy w spoczynku i poza ( ͡° ͜ʖ ͡°). Patrzy się na klasę energetyczną odbiornika.
Po pierwsze nie kupujemy telewizora marki noname, po drugie rozdzielczość, jakoś obrazu (opinie z internetu mogą być pomocne - uważać na zawodowych naganiaczy, nie słuchać sklepikarza, który rozpływa się nad zaletami tylko jednego modelu) ilość wejść, wyjść, multimedia, design odbiornika, na końcu prozaiczna rzecz ale warto zobaczyć pilota,
  • Odpowiedz
@mikserq21: te pasy muszą dość szybko jeździć - tak aby na komputerze już było widać ich rozmazywanie na krawędziach, zapisane w mp4 25fps

Kolejny test jaki zrobiłem to przesuwający się obiekt z kątem ostrym (też czarna figura na białym tle albo na odwrót) okazało się, że część telewizorów robi rozmytą plamę w najostrzejszym punkcie tego kąta, taki artefakt jak przy wysokiej kompresji jpg. Obiekt nie przesuwał się szybko i był
  • Odpowiedz
@dsun: ale po co masz sprawdzać co do przecinka pobór mocy, owszem jest to ważna sprawa ale wystarczy dla laika klasa energetyczna, może gdy masz dylemat przy końcowym wyborze to można się tak bawić ale nie widzę sensu by pierwszą rzeczą przy wyborze była tabliczka znamionowa telewizora.
  • Odpowiedz
@mikserq21: a to zależy od tego, jak twoi rodzice podchodzą do takich zakupów, bo różnie bywa. Jadąc po telewizor z moim ojcem przykładowo, absolutnie nie można mu od razu pokazać tego wg naszych wcześniejszych wywiadów najlepszego. Od niego należy się trzymać z daleka, pokazać mu jakiś zupełnie inny. Ten zostanie skrytykowany, że brzydki, że firma nie taka. To może tamten? Nie, tamten też nie, bo znajomy kolegi znajomego taki miał
  • Odpowiedz
@mikserq21: Zastanów się na marką Sony. Oglądałem dokument kiedyś o tym że najszybciej psują się Samsungi/Lg/Philips. Nawet na wykopie było to kiedyś. Najmniej psuło się Sony. Z tego co pamiętam to szybko psuły się kondensatory w Samsungach.
  • Odpowiedz