Wpis z mikrobloga

Mireczki i MIrabeleczki: zakupy z dzisiaj do obudowy (zdjecie na szybko bo wrtzucam tutaj i zabieram sie do pracy):
Najlepsze jest to że są to egzemplarze magazynowane, nie-używane [nie moge napisać że nówki bo rok produkcji 1977-1980]! Jako 2 ciekawostki: Licznik czasu pracy 220V [nie wiem czy to 'fabrycznie testowanie' czy tez był podłączany bo ma przebieg 8 gopdzin! :D] + kupiłem to coś po prawej "bo fajnie wyglądało" :D Okazało się że to laryngofon. Wygoogluja sobie co to :D Ps. co do wyboru koloru podświetlenia o ktorej pytałem wczesniej [zielone/żółte] to wybór był trudny - więc wybrałem oba :)

#machinarium #chwalesie #rekodzielo #steampunk #technologia #gry #informatyka #pcmasterrace #nocnazmiana #fallout
DeusExMachinarium - Mireczki i MIrabeleczki: zakupy z dzisiaj do obudowy (zdjecie na ...

źródło: comment_QljC4f4u2h3Xn2lIBCENQaI2vVENtjfP.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@drag_op: @wytrzzeszcz: @Horvath: Składam obudowę w stylu Fallouta. Dziś już poskładałem tak troszkę więcej rzeczy, z każdym dodatkiem nabiera to MOCY :D Dlatego bardzo chciałem dziś kupić wskaźniki! Nie chcę być nieskromny i nie chciałbym zapeszyć - ale coś mi się wydaje - że wyjdzie naprawdę "kozacko"! Zdradzę jeszcze tylko że w środku "za szybką" będzie coś w stylu magnetofonu szpulowego na taśmę jak ze starych
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Acha, a jak chciałbyś to zrobić ? :> Sterowanie diodami w sensie ?:> Do 1 wskaźnika wchodzi 220 Ac, do dwóch pozostałych po 5 V i 12 V DC (i tak te wartośći bedą raczej cały czas na tym samym poziomie - czyli bedą wskazywały albo 0 V albo 220/5/12) i do tego 2 x bardzło słaby sygnał audio (te akurat beda sobie latać) - wiesz jak sterowac tymi
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Eeeee... nie :) Po 1 taki układ by się przydało kupić gotowy (po pierwsze jest to dodatkowy $ a po 2 nie o to mnie chodzi) lub zmontowac/zaprogramowac samemu (jeszcze takich rzeczy nie umiem :)) i co najważniejsze - tutaj masz czysty analog - czyli pokazuje Ci hmmm... najbardziej "pierwotny" niezmieniony sygnał. Jest źródło i od razu wskaźnik - bez żadnych pośredników i komplikacji - bo pamietajmy że im
  • Odpowiedz
A tu fotka ciekawostek: Na dole listwa z domontowanym wskaźnikiem "światełiem" dającym sygnał że jest włączona lub wyłączona (klejone taśmą bo to tylko na chwile), plastikowa rurka która bedzie wychodziła z maski i bedzie prowadziła tak jakby "do obudowy" - jako ciekawostka - jest zamontowana na prawdziwym, nieużywanym, filtrze od innej maski przeciwgazowej :), Na radiatorach i trochę powyżej - mam nówki śrubki - żeby jakos zaczeły wygladac (nie jak ze sklepu)
DeusExMachinarium - A tu fotka ciekawostek: Na dole listwa z domontowanym wskaźnikiem...

źródło: comment_1glNiAkB5ZhQL6s2uoYCJXfSeRvIkual.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz