Wpis z mikrobloga

@Avario: @ChuckNorris_: Nie ma to jak niepodważalne argumenty fanbojów.
@sew: R9 390 to wyższa wydajność na standardowych taktowaniach (ze względu na duży potencjał OC 970 i mały 390 po OC się zrównują), brak problemu z 3,5GB vramu, lepsze sprzętowe wsparcie dla DX12.
GTX 970 ma za to mniejszy pobór mocy, temperatury zależą od użytego chłodzenia bo tańsze GTXy 970 mogą się grzać bardziej niż lepsze wersje 390, z tego
@sew: obudowa powiedzmy że jest nietypowa, powinno się obyć nieprzyjemności.
jeśli nie zamierzasz kręcić karty lub robi to to minimalnym zakresie, liczysz na poprawę wydajności w sterownikach, planujesz zakupić monitor z freesync(bo są tańsze od odpowiednik zielonych) albo 3,5GB VRAM to za mało bierz AMD, szczególnie że jest tansza.
GTX to lepsze podkręcanie, Shadowplay(nagrywanie w dobrej jakości bez dużego zużycia zasobow) i lepiej obsługiwane producenckie technologie(wygladzanie, praca na teselacji, physx)
Co
@Unbeliev @Murzinio @Goglez
Dzięki za konkretne argumenty. Komp będzie na stałe podpięty pod TV32 fullhd. Nie planuję na razie zakupu nowego TV, podkręcać też nie zamierzam. Chcę po prostu przez najbliższe dwa lata grać w nowe tytuły bez stresu w rozdzielczości 1920x1080.
@Unbeliev: Z tym podkręcaniem to też raczej taka sztuka dla sztuki w tym przypadku bo R9 390 w grach na starcie ma wydajność kręconego GTXa 970.
@sew: Tak jak radziłem wcześniej - bierz R9 390 głównie ze względu na brak problemów z vramem jak chcesz mieć taką kartę przynajmniej na 2 lata.
@Murzinio a jak obecnie wygląda sprawa ze sterownikami ? W laptopie mam kartę Nvidia i w momencie jakiejś dużej premiery bardzo szybko pojawia się jakaś aktualizacja - nie wiem czy to faktycznie coś daje ale jest. Jak to wygląda u AMD ?
@Murzinio: Porównanie 970 do 390tki nazwałbym mocno dyskusyjnym.
Jak wspomniał kolega wyżej, planowanie z zakupem aby pracowała dwa lata, gdzie za ~6 miesięcy będziemy oczekiwać informacji lub samych nowych kart.
@Unbeliev: Przecież wiadomo że z czasem będzie coraz słabsza, ale i tak powinna na te 2 lata wystarczyć do minimum High, a za dwa-trzy lata znowu wyjdzie kolejna generacja. Także jak ktoś woli przesiadać się za kilka miesięcy i później znowu za dwa lata na nowe karty niż kupić teraz i za te dwa-trzy lata nową to jego sprawa.
@ChuckNorris_: Nie zawsze Radeony były gorsze pod wzgledem poboru mocy, jeszcze seria 7xx miała niewiele mniejszy od R9 2xx pobór mocy, a grzanie się zależy od użytego chłodzenia. Kupowanie R9 390 jak najbardziej się opłaca tak jak to argumentowałem wyżej, u ciebie żadnych argumentów nie widzę, tylko "daj sobie spokój" i jeszcze lepsze "czerwoni śmierdzą kupom."
Nie jestem żadnym fanbojem AMD tylko staram się być zawsze obiektywny i takie pieprzenie fanbojów
@ChuckNorris_: Aha, poparłem swoją tezę argumentami opartymi na wynikach testów, ty piszesz tylko że Nvidia i absolutnie wszystkie karty od nich dzisiaj są lepsze nie popierając tego niczym, ale to ja jestem zaślepionym fanboyem.
( ͡° ͜ʖ ͡°)