Wpis z mikrobloga

Dziś udostępniam kolejny test modułu kupionego na Aliexpress.
Jest to czytnik kart microSD, za który zapłaciłem dwa złote i pisiont groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tym wpisie opisuję czytnik i sposób podłączenia. Sprawdzam, czy można odczytać i zapisać dane, jak i również szybkość zapisu danych. Porównałem możliwości zapisu Arduino Nano z Arduino Uno. Nie powinno być żadnej różnicy, ale jednak ilość zapisanych danych w ciągu jednej minuty była inna.

Pełny wpis tradycyjnie na moim blogu: Test czytnika kart

Sam czytnik wygląda na solidnie zrobiony. Kilkadziesiąt razy wkładałem kartę, by sprawdzić sprawność blokady - wszystko działa jak powinno. Kiedyś zamówiłem kilka najtańszych odtwarzaczy mp3, w niektórych czytnik kart psuł się już po kilku razach.
Czytnik ten może przydać się w mojej pracy inżynierskiej, o którym pisałem w poprzednim wpisie na mirko. Jako, że nie każdy użytkownik tego urządzenia będzie chciał korzystać z serwera, by odczytać historię otwierania drzwi kartą RFID, dam możliwość włożenia karty microSD, gdzie ta historia będzie zapisywana.
Czytnik RFID i czytnik kart SD korzystają z tego samego interfejsu: SPI. Arduino ma tylko jeden zestaw pinów odpowiedzialnych za komunikację z tego typu urządzeniami. Jak wykorzystać obydwa urządzenia jednocześnie? O tym będzie kolejny wpis.
#arduinozchin #arduino #elektronika #aliexpress #pokazzakupy
Izanagi013 - Dziś udostępniam kolejny test modułu kupionego na Aliexpress.
Jest to c...

źródło: comment_unHp50dQWkWNLkYrduSwUbeOoXSd9g0A.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz