Wpis z mikrobloga

@LordOfTheBananas: Wiem, ale powtarzam - to jest działanie na ludzkiej nieświadomości i lansowanie dalej teorii, że niby chcą zabierać 75%, gdy ktos zarabia powyzej pewnej kwoty, co jest zwykłym kłamstwem. Oczywiście nie bronię tego pomysłu, wręcz przeciwnie, ale Gwiazdowski do tej pory był dla mnie w jakimś tam stopniu autorytetem, a teraz bawi się w takie coś.
  • Odpowiedz
@Lujan: Każdy wie o co chodzi, że zabiorą 75% powyżej kwoty X. Co jest złodziejstwem. Zresztą ktoś gdzieś odgrzebał na stronie Razemów ich kalkulator podatkowy i wyszło że od 6 baniek to nie zabiorą 75%, tylko 79%.
  • Odpowiedz
@Lujan: Nie, nie jest. Napisał wyraźnie, ze niektórzy chcieliby jej zabrać 75% z tego, co DZISIAJ urobiła. Skoro w dniu wygranej miała już przekroczone 500 000, to tak, od tej wygranej chcieliby jej zabrać 75% i Gwiazdowski w żaden sposób nie manipuluje.
  • Odpowiedz
@Lujan: No ok, po wlaczeniu progresji zabrano by jej 73%, mega roznica xD W koncu kazdego zlotego zarobionego ponad pol miliona dostaje sie w sumie za darmo, bez wysilku, wiec mozna zabierac wiekszosc.
  • Odpowiedz
@Coolek: Zdaje sobie z tego sprawę, chodzi mi tylko o to, że odebrałem ten wpis jako czysty populizm, bo lemingi mogą zrozumieć to na opak. Nie do końca jest tak, jak pisze @zakowskijan72, nie zdajesz sobie sprawy ile osób nie wie, jak działa progresja podatkowa i jak propozycja partii Razem została zrozumiana. Widzę chociazby po moich znajomych, którzy się tym bulwersowali po debacie. Oczywiście jest się czym bulwersować, ale opierajmy
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Przed chwilą sam sobie wstukałem (zarobki za rok 2014 [obecnych jeszcze nie ma dokładnych] wyniosły u niej około 6mln dol.), ale mi wcale o to nie chodzi. Staram się zwrócić uwagę na to, że jest w opinii publicznej panuje przekonanie (nie, nie mam badań, a tylko własne wnioski na podstawie dyskusji), że jak ktoś zarabia powyżej 500 tysięcy rocznie to zabiera mu się od tego 75%, co jest przekonaniem idiotycznym.
  • Odpowiedz
że jak ktoś zarabia powyżej 500 tysięcy rocznie to zabiera mu się od tego 75%, co jest przekonaniem idiotycznym.

@Lujan:
1. Wyrażenie-klucz: "jak ktoś zarabia powyżej 500 tysięcy rocznie"
2. Czy 6 baniek to powyżej 500 tysięcy? Bez wątpienia.
3. Czy zabiorą mu z tego 75%? Nie. Zabiorą 77%.
4. Czy jest to idiotyczne? Tak. Tylko nie w takim rozumieniu, w jakim oczekiwałeś.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Podałeś przykład skrajny. W przypadku, gdy ktoś zarabia 550 tysiecy rocznie to mu tyle nie zabiorą. Chodzi mi tylko o to. Również tego pomysłu nie popieram, ale warto sobie zdawać sprawę z tego, jak to działa, bo mnóstwo osób nie wie. Choćby patrząc na wpisy po debacie.
  • Odpowiedz
bo mnóstwo osób nie wie

@Lujan: Zaręczam Ci, że ci których to dotyczy doskonale wiedzą. I gdyby takie idiotyzmy chcieć wprowadzić to powiedzieliby naszemu pięknemu krajowi "Adieu". A wtedy lewaki się bardzo zdziwią, że nie będzie komu ukraść pieniędzy by "wspierać" biedniejszych.
Jak mawiał Winston Churchill: "Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest sprawiedliwy podział biedy".
Ewentualnie moje drugie ulubione (choć nie wiem, czy autentyczne): Margaret Thatcher:
  • Odpowiedz