Wpis z mikrobloga

@enjoi: mam możliwość odpalenia go na ile trzeba, ale poza podładowaniem akumulatora jak ktoś nie wyjmuje to pomaga w czymś? Woda do silnika chyba nie powinna się dostawać, olejowi to w niczym nie pomaga itp.

@motoradk: @analogowy_dzik: taki plan cumple, ale słyszałem ostatnio jakieś januszowe patenty, że trzeba przepalać

@motoradk: tak fajnie niestety nie mam, ale przetaczam go by się nie zniekształciły.
  • Odpowiedz
  • 2
@HetmanPolnyKoronny: nie znam powodów, dla których warto to robić. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć moto, to zatkaj mu wydech korkiem, zmień płyny, jeśli przyszedł na nie czas i niech sobie stoi do wiosny.
  • Odpowiedz
@enjoi: na zimowisku będzie miał raczej sucho, planuje po prostu odstawić na garaż zalany na maks benzyną, wyjąć akumulator, przykryć i co jakiś czas ruszyć trochę w przód lub tył, żeby nie stał cały czas na tym samym punkcie opony.

a wyciaganie aku pomaga, przedluza mu zywot


@Stitch: są też względy praktyczne, że jest pod ręką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc i tak wyjmuje.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: motocykl powinno się zostawić na te kilka miesięcy bez przepalania, nic mu się nie stanie. Paliwo pod korek by bak nie rdzewiał, akumulator do mieszkania. Jeszcze jeśli masz kranik bez systemu podciśnienia, to należy go zakręcić, ponieważ paliwo może przelewać się przez gaźniki do wnętrza silnika.
  • Odpowiedz