Wpis z mikrobloga

Przekalkulowałem ten stickerowy biznes w #csgo i nie jest taki kolorowy jeżeli chcecie zmonetyzować zysk na złotówki.

Kupujecie 100 € na #steam Wallet, taki Raiffeisen Polbank obciąży Was za to 447,90 zł. Ci co mają kartę Visa rozliczaną w dolarach będą mieli jeszcze dodatkowe przewalutowanie (EUR-USD-PLN).

Kupicie naklejki w promocji (za 0,22 EUR), ale przy sprzedaży na markecie oddajecie 13% Gabenowi.
Potem kupicie klucze za 2,19 € (nota bene 2,19 € wg. kursu NBP to około 9,30 PLN)
Klucze sprzedacie na allegro za 7,50 PLN każdy, ale prowizja Allegro to 7%, więc do ręki dostaniecie 6,95. (Wątpię, że faktycznie sprzedacie 70 kluczy jakiemuś mirkowi bez prowizji Allegro za 7,50)

Czyli wychodzi na to, że wystawiając naklejkę za 0,36 EUR na markecie (0,31 EUR do waszej kieszeni) jesteście na równo.

Przyjmując te założenia, inwestując 100 €, wystawiając na markecie 450 naklejek, i sprzedaż po 0,40 EUR, to zarobicie 500 zł. Czyli zysk ze 100 € to około 50 zł. Sprzedaż za 0,44 EUR to już zysk 100 zł ze 100 €.

To czy warto się w to bawić pozostawiam do Waszej oceny.
  • 11
@diamentoni: Podaj zmienne na których się bazowałeś, bo trudno mi zrozumieć co masz na myśli. Przypominam, że mi chodziło o przerabianie euro ze steam wallet na złotówki na koncie.
@Piaer: Dlatego kupowanie naklejek po 0,2 euro jest mało opłacalne. Za te pieniądze lepiej kupić folie i po zakończeniu promocji (1-3 dni) wystawić , z czego wyjdzie 100% zysku. Jeśli chodzi o wymianę na klucze to bardziej opłacalne od steama jest csgolounge.com
@Piaer: kupujesz klycze i sprzedajesz na rynku- 7zł =2ojro
Kupujesz naklejki 23ojrocenty sztuka. Sprzedajesz naklejki na markecie po 40 centów (-prowizja) . Czekasz na promocję na csgo i kupujesz wuj dużo gifów. Sprzedajesz gifty na allegro po 40, bo pleps i tak kupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuskoman: csgo na allegro chodzi po 27 zł... Ale pomysł na doładowanie wallet za pomocą kluczy z allegro jest ciekawy. Zawsze jakieś oszczędności.