Wpis z mikrobloga

@motorniczy: czym są praktyki jak nie tym, że zamiast w szkole jesteś tam? za chodzenie do szkoły też chcesz hajs? firma dostanie kasę za szkolenie ciebie tak jak to robi szkoła. wiadomo, że rzeczywistość jest inna, ale nie ważne jakby nie było dzięki temu masz spory wybór praktyk, bo pracodawcom to się opłaca. ja nie dostawalem kasy za praktyki, ale jak jesteś w porzadku i pracodawca też jest to na pewno
@motorniczy: no ok. to jest bez sensu jeśli ma być tak jak mówisz i maja dostać więcej za to że nie dadzą.
nie mniej i tak jestem zdania, że praktyki nie powinny być płatne.
jak pracodawca daje ci kasę to z gory może zacząć od ciebie czegoś wymagać i traktować już nie jak ucznia, a bardziej jak pracownika. jak nie daje ci kasy to nie wymaga wiele i cieszy go ze
@motorniczy: Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale praktykant dla firmy to jest obciążenie, nawet jak macie nowego pracownika to jest on w pierwszych miesiącach dla was (waszej firmy) obciążeniem, dopiero po przyuczeniu tegóż pracownika zaczyna on generować wartość dodaną dla firmy - w przypadku praktykantów nieczęsto do tego momentu nie dochodzi bo takie praktyki przeważnie trwają po miesiącu jak nie krócej.