Wpis z mikrobloga

Znacie tych ludzi. O PACZCIE JAKI JESTEM TRADYCYJNY NIE OBCHODZĘ HALLOWEEN TYLKO SMUTNE JAK #!$%@? WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. BO SMUTNE ŚWIĘTO TO POLSKIE ŚWIĘTO. Gówno. Wszyscy normalni ludzie się bawią,, co robią amerykanie, bawią się w duchy. Co robili nasi przodkowie zanim pan papież sobie nie wymyślił 1 listopada? BAWILI SIĘ W DUCHY. Nawet cyganie się potrafią lepiej bawić niż Polak bo na grobach piją i się cieszą. Więc wbrew wszystkiemu to właśnie katolicka forma wszystkich świętych to sztuczny twór. Bliżej nam do gnębionego Halloween niż zapalania znicza i w zadumie marznięcia na cmentarzu bo tak trzeba.
#takaprawda #gorzkiezale
  • 73
@Kotlet_Rybny: Wszystkich Świętych uważa się za smutny dzień, bo sami tak się nastawiliśmy: kupujemy tony tandetnych zniczy(to dopiero jest smutne!), rozpamiętujemy, jak to nam źle, bo inni odeszli. A przecież w nauce Kościoła bycie świętym to najlepsze, co nas może spotkać i 1 listopada powinniśmy cieszyć się za tych, którzy teraz są szczęśliwsi niż byli na ziemi - przynajmniej w to wierzymy. Fakt, że listopad sam w sobie nie jest zbyt
@Kotlet_Rybny: #!$%@? Cie to obchodzi jak kto się bawi ? JA mam beke z tych ludzi, którzy tak srają we własne gniazdo a chcą wszystkiego co zagraniczne. Podobno chinczycy i murzyni z etiopi mają fajne święta więc se od nich je pożyczcie.
Rakkontent
jest różnica między "krytyką tych zabobonów", a racjonalizacją Halloween pogaństwem naszych przodków.


@zerozero7: Halloween jest wynikiem ewolucji celtyckiego święta. Czy nasze słowiańskie Dziady w coś wyewoluowały? Nikt już nawet o nich nie pamięta, bo Kościół je przykrył swoim dniem wszystkich świętych, który wszyscy prawdziwi Polacy z krwi i kości uznają za jak najbardziej polskie, no bo gdzież by tam jakieś dziady. Najlepiej wysrać się na tradycję naszych przodków, bo Kościół tak
@Kotlet_Rybny: w jakiej #!$%@? zadumie xD Przecież tam wszyscy #!$%@?ą na złamanie karku bo tak trzeba i w ogóle to jest jeden wielki festiwal mody, hipokryzji, plotek i ogólnego #!$%@? xD


@rafalu90: ty masz 8 lat czy co? ja zawsze osobno z bratem wieczorem chodziłem odwiedzić dziadków i ojca w ciszy i powspominać. klimat cmentarza w nocy przy wszystkich też niesamowity.

czasem z kumplem czy dwoma odwiedzić ich zmarłą rodzinę
@Kotlet_Rybny: śmierć jest smutna. Na siłę robienie z niej czegoś wesołego, tak jak Amerykanie przebierający się w zmasakrowane zwłoki, jest bardziej sztuczne niż polskie Święto Zmarłych.