Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie dotyczące #komputery :) Chciałbym sobie złożyć jakiś sensowny komputer stacjonarny do #gry i tu pojawia się problem nie do przejścia dla mnie: nie znam się na żadnych podzespołach poza pojemnością dysku ;) Zawsze używałem laptopów IBM/Lenovo serii T. Nie wiem ile musiałbym przeznaczyć na to pieniędzy, ale chciałbym żeby np GTA V działało bardzo dobrze. Pytanie też, czy może lepiej po prostu kupić jakąś konsolę i nie bawić się w takie pierdoły, jak komputer stacjonarny?
  • 11
@panantonim: Szukaj zestawów i5 sandy bridge z płytą na olx/allegro. Mówię o modelach z zablokowanym mnożnikiem typu i5 2300. Zmieścisz się z płytą w 500zł jak dobrze poszukasz. Do tego używana karta typu GTX 660 - koszt do 450zł. Albo HD7870 do 500zł. Resztę możesz dokupić w sklepie. Np.:

http://www.morele.net/inventory/info/d4g6Fy/

Taki sprzęt będzie wydajniejszy od konsoli. Powinieneś mieć 40-60fps w GTA V na ustawieniach podobnych do tych z konsoli.

Wyżej podlinkowanym
@Kpiker: Po za tym z komputerami zwykle jest ze chcesz kupić coś za 1500, zaczynasz się zastanawiać czemu nie tego za 1600 będzie na dłużej bo lepszy procek... A może ten za 2500 ma dobry procek i fajną płytę główną będzie na 4 lata ale ta cenna ... Z 2 strony po co wymieniać za dwa lata.
@Kpiker: To jak z autami i telefonami ;) dzięki za link, przejrzę sobie temat! Z drugiej strony będę miał za dwa lata 31 lat i dwójkę dzieci, teraz jeszcze mam trochę czasu na na głupoty - stąd właśnie pomysł na komputer :)

@Murzinio: Super dziękuję za pomoc, ogarnę sprawę i trochę poczytam w temacie samego sprzętu. Monitor mam w zasadzie jakiś 28 cali, potrzebuję do tego dysk, to jakiś koszt
@panantonim: Akurat takie GTA V wymagań zbyt wielkich nie ma i głupi i3 4170 + karta typu R9 270X czy GTX 950 ogarnia go z palcem w dupie w 50 fps.

Ramu narazie możesz kupić 4GB w jednej kości potem najwyżej dorzucisz drugie 4GB.
@panantonim: Nowy dysk tak jak wyżej podesłałem 1TB to 200zł, do tego warto wziąć SSD 120GB za kolejne 200zł jak możesz zwiększyć budżet. Reszta wyliczeń się zgadza. Nie rozumiem tylko jak to liczysz ze zwiększaniem budżetu, bo ten zestaw który podałem to jakieś 1600zł łącznie. Używane części do 1000zł, nowy dysk, ram, zasilacz i obudowa 600zł. Jak dorzucisz SSD (naprawdę warto, takie GTA V wczytuje się z 5 razy szybciej niż
@Murzinio: nie znam się po prostu - zawsze korzystałem ze zdefiniowanych urządzeń: teraz jestem na przykład przy Lenovo T410 procesor i5, 8 gb ram i ssd 120 gb, jakaś grafika intela zintegrowana - na tym mam postawione xubuntu 14.04 - i tyle wiem o komputerach ( ͡º ͜ʖ͡º) jakbyś mnie zapytał o szczegóły tego i5, to nie wiem nic... dla mnie ważne, że start systemu, to