Wpis z mikrobloga

@Akuku69: Jest co roku, ale niektorzy co roku to samo: oooo diesel juz drozszy od bezyny, nie oplaca sie.

@sarry: Idac twoim tropem, to powinien byc teraz tanszy, bo zima traktory nie jezdza. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@pplx: Ogólnie to się zawsze zastanawiałem nad dieslo-oszczędnością. Czy koszty utrzymania diesla naprawdę są mniejsze od benzyny? Bezołowiowa jest droższa od ropy - fakt. Silniki benzynowe więcej palą - fakt. Ale z drugiej strony, diesle po pierwsze na wstępie są droższe, a po drugie wydaje mi się, że wymagają więcej wkładu finansowego w to, aby utrzymać go w dobrym stanie technicznym niż benzyny.
@sarry: Zalezy od samochodu i od tego jak go uzywasz. Ja mam do pracy 25 km wiec codziennie pokonuje conajmniej 50 km droga krajowa. Dla mnie nie ma lepszego rozwiazania niz diesel, bo przy tej samej pojemnosci bezynowy zawsze spali wiecej. Co do ekspolatacji, ja mam 16 letniego MB klasy C, ogolnie tylko zmieniam olej i filtry co 20 000 km, tankuje i jade. Teraz mam tylko jakas powazniejsza usterke ale