Wpis z mikrobloga

A propos małej aferki która wybuchła po tym jak Linda (pozdrawiam) nazwał Łódź miastem meneli...
Jeszcze nie zdarzyło mi się abym spotkał tak wiele miastowych apologetów co wśród Łodzian. Zjedziesz Wawę że brzydka i źle odbudowana po wojnie? Większość wzruszy ramionami.
Powiesz Krakowiakowi że w jego mieście nie da się oddychać i można dostać maczetą? To ten Ci opowie historie o tym jak w nocy uciekał przed kibolami.
Powiesz Toruńczykowi (Torunianinowi? :P) że mieszka w stolicy ciemnogrodu to ten też zaśmieje się razem z Tobą.
Ale powiedz że Łódź wygląda okropnie i że jest w ruinie, to spodziewaj się gniewu Bożego.

#bekazlodzi #lodz #linda i troche #heheszki
  • 75
  • Odpowiedz
@szalonenozyczki: może kręcą dlatego filmy wojenne, że bardzo dużo kamienic nie zostało podczas wojny zniszczonych (ale też wiele nieodrestaurowanych, wiadomo) i z okazji tej infrastruktury miasto się do tego nadaje? Gdyby cała łódź była zniszczona przez wojnę jak warszawa, gwarantuję Ci, że centrum byłoby inaczej zbudowane i nie byłyby to tylko kamienice.
  • Odpowiedz
@brtk122: Bicz plis. Przy moim nowym mieszkaniu odrestaurowali kamienicę w 4 dni. W Łodzi potrafią maznąć mural, przez ci przez kolejne 20 lat kamienica nie będzie ocieplona ani zburzona
  • Odpowiedz
@Ofacet: wiesz, bo to trochę, jak rzucenie w twarz grubasowi, że jest gruby. Prawda boli najbardziej :)

Z drugiej strony (i trochę poważniej) - mieszkałem w Łodzi ładnych parę lat, nadal tam zdarza mi się bywać i mam porównanie Łodzi sprzed jeszcze powiedzmy 10 lat z Łodzią obecną i to miasto naprawdę się bardzo zmienia na plus. I to może też Łodzian irytuje, że reszta świata tych zmian nie widzi, a
  • Odpowiedz
Zjedziesz Wawę że brzydka i źle odbudowana po wojnie? Większość wzruszy ramionami.


@Ofacet: bo większość tam przyjeżdzą ze słoikami i im to wisi

Powiesz Krakowiakowi że w jego mieście nie da się oddychać i można dostać maczetą? To ten Ci opowie historie o tym jak w nocy uciekał przed kibolami.


@Ofacet: no nie wiem, dowcip "jak poznac ze ktos jest z krakowa? NIjak, sam ci powie" już dawno nie jest
  • Odpowiedz
Stary ja wiem ze kazde miasto itd. Ale jesli ktos jedzie PKP/PKS i wysiada w Lodzi to na dzien dobry widzi to:


@PurpleHaze: a wysiadałęś kiedyś z autbusu we Wrocławiu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A napisz, że Wrocław jest brzydki (no bo jest...) - to dopiero zobaczysz, mieszkałem parę lat we Wrocku i nie wiem nad czym ten zachwyt, może i rynek ładny, ale cała reszta wygląda.. jak wszędzie.


@edgar_k: Wrocław przynajmniej ma Rynek (jeden z najładniejszych w tej części Europy - #dealwithit ), a Łódź ma... centrum handlowe Manufaktura... I tam ludzie chodzą do knajp, klubów, na zakupy i spacery.
Aha, jest Piotrkowska -
  • Odpowiedz
  • 0
Hehe wwa jest nie mniej zaniedbana jeśli chodzi o stare budynki. Różni ją tylko ilość nowo powstałych
  • Odpowiedz