Wpis z mikrobloga

Szukam oświetlenia na #rower ze względu na panujące egipskie ciemności, które właśnie do nas zagościły. Nie znam się na tym i nie za bardzo mam siłę przekopywać się przez 3 dni w internecie przez tematy na forach, które mają po 60 stron.

I tu zwracam się prośbą o pomoc do Was. Co wybrać? Chciałbym wydać max 300 zł na komplet (ogniwa, ładowarka jeśli potrzebna). Co będzie najlepsze dla mnie? Jeżdzę na MTB, ale nie zawsze w gęstym lesie, chociaż lubię tam czasami zagościć.

Czy Latarka SolarStorm X3 3x XM-L2 2400lm zda egzamin?
Jakiś Convoy?
Może warto dołożyć do czegoś takiego jak NITEFIGHTER BT40S

Potrzebuję oświetlenia na jakieś 2-3, max 4 godziny.

#rower #swiatelka #latarki #akcesoriarowerowe #oswietlenie
  • 44
@spunky: tylko to czekanie... gdybym zabrał się za temat za wczasu, to ok, ale chce mieć światło już teraz, bo aktualnie brak jakiegoś sensownego.
@Ned: na tył mam już Wally-E. Cateye Volt 300 z chińczykami jak S2+ wydaje mi się, że raczej nie ma szans (pomijając oczywiście jakość wykonania).
@jepek: Potestowałem dzisiaj troszkę te moje latarki i powiem tak: na szosę w zupełności wystarczy sama C8. Widoczność jest wystarczająca na 50% mocy. Jak są dziury warto walnąć 100%, żeby widzieć, czy się w coś nie wpakujesz.

Doszedłem dzisiaj do tego, że na szosie S2+ warto traktować jako światła długie wycelowane prosto przed siebie i na pełnej mocy. Jedziesz jak samochodem, tylko nic nie może jechać z przeciwka :) Przy dziurach
@spunky: zamowilem jednak póki co tylko s2+ na krótkie. Ja jeżdzę mtb wiec nie ma az tak dużych prędkości jak na szosie. Jak bedzie brakowało długich to z pewnością dokupie. Czekam na paczkę. Wziąłem wersje z kolimatorem wiec powinno być szeroko. To bedzie i tak pierwsze prawdziwe światło u mnie :)
@jepek: akusie kupiłeś? Polecam wziąć od gościa ze swiatelka.pl Najlepiej wziąć te o wyższej mocy. Są droższe, ale świecą dłużej i nie trzeba tyle aku wozić w zapasie.
@spunky: Dariusz ze swiatelka.pl zasugerował mi S2+ jako krótkie a zwykle S2 z jakaś tam optyka na długie. Jego zdaniem C8 swieci wąsko i jest mało poręczne. Ja sie na tym kompletnie nie znam póki co to tez zasugerowałem sie jego opinia. Czy Ty uważasz C8 za mało poręczne?
@spunky: kupiłem od razu 2x Samsung 3,5Ah nowe wysoko prądowe z pakietow zasilających cokolwiek to znaczy. Wystarczy mi toto na 3-4h w ciemnościach? :)
@jepek: Myślę, że wystarczy. Ja dzisiaj jechałem ponad 2h w ciemnościach i C8 na 50% bez wymiany baterii.

Dla mnie C8 jest ok. Tak jak pisałem, dzisiaj ponad 2h jechałem na C8 włączonej na 50% czasem 100%. S2+ całkowicie wyłączyłem, bo nie było mi potrzebne doświetlanie pod kołami i boków. Jeżeli odpowiednio wysoko poniesiesz C8, to świeci ono dość szeroko. Ja świecę daleko do przodu tak, żeby górna granica światła nie
@jepek: C8 może się słabo spisywać w krętych ścieżkach. Sam ostatnio dość słabo widziałem gdy jeździłem po okręgu wkoło jeziora. Może gdybym uniósł latarkę bardziej do góry... ale nie chciałem oślepiać ludzi.
@spunky: być może skuszę sie na C8, wszystko zależy od S2+. Z tym ze teraz spokojnie będę mógł zamówić taniej i poczekać kilka tygodni. Bez testów nie mogę zbyt wiele powiedzieć wiec... Dam znać :)
@brachistochrona: @spunky: S2+ dotarła wczoraj, dzisiaj pierwsze testy. Początkowo nie wiedziałem jak się to "programuje" więc siedziałem i klikałem zgodnie z instrukcją sterownika :D. Byłem dziś w lesie, na szosie i w mieście. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Światło jest bardzo szerokie, ale i zarazem dość krótkie więc prawdopodobnie zdecyduję się na zakup świateł długich. Ale na te mogę spokojnie poczekać więc prawdopobnie zamówię je na http://banggood.com/

Do lasu rewelacja
@jepek: S2+ daje radę na mniejsze prędkości, ale tak jak piszesz brakuje trochę długich. Polecam C8. Już kolejny raz jechałem dzisiaj po mieście tylko na niej i jak dla mnie jest bardzo w porządku. Z banggood będziesz czekał max 3-4 tygodnie. Zwykle mi paczki przychodziły wcześniej. Rekord to był jakiś tydzień na paczę z chin.
@dsun: ja kupilem gotowa latarke z podmieniona optyka na swiatelka.pl od Dariusz70. Z tego co czytalem sprzedaja tam rowniez same kolimatory.