Wpis z mikrobloga

@I_Will_Never_Forget: 1) czemu twierdzisz, że książki te piszą jacyś guru?
2) właśnie Ci ludzie mają emocje, ale często negatywne, czego powodów może być tysiące od słabych płac, niskiej samooceny, poczucia niespełnienia, aż po idiotów wokół, którzy tylko potrafią narzekać, często nie mając w ogóle pojęcia o danym temacie, czy po prostu hejterów, którym staje jak coś lub kogoś skrytykują .
3) Każdy czyta to co lubi i może mieć różne cele.
@I_Will_Never_Forget: Dzisiejszy świat jest skrajnie materialistyczny, więc naturalnym jest, że wiele osób, szczególnie takich, które pewnych wartości i postaw nie wyniosły z domu rodzinnego, jest zagubiona i przez to nieszczęśliwa. Tak naprawdę na szczęście istnieją pewne "recepty", które odnoszą się do naszego postrzegania rzeczywistości, a nie zmiany rzeczywistości jako takiej.
A zatem - to bardzo dobrze, że ludzie czytają takie książki i świadczy to o tym, że mimo obecnego stanu naszej
@I_Will_Never_Forget: Nie czytałem nigdy takiej książki, więc trudno mi się ustosunkować. Myślę, że są bardzo różne książki tego typu, a rozpiętość autorów jest ogromna - od hochsztaplerów, przez psychologów aż po duchownych. Ciężko to stwierdzić bez znajomości konkretnych tytułów, ale pewnie są w tej kategorii zarówno książki wartościowe, jak i bezwartościowe.
@I_Will_Never_Forget: Dokładnie tak jak pisze ripp1337, ciężko wrzucić wszystko do jednego wora.
Szczególnie, że nikt nie każe brać wszystkiego z takiej książki i kopiowac na swoje życie. Czasami wystarczy jeden rozdział, a czasami jedno zdanie, które zmieni Twój sposób patrzenia na pewne tematy.