Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanko apropo L4. Mianowicie w piątek tj. 30 października wygasa mi umowa o pracę i przypuszczam że nie będzie przedłużona bo firma nie daje jasnej odpowiedzi wiec pewnie chcą mnie wycyckać. Jak złoże l4 do czwartku albo nawet i do piątku to będzie ok? Będzie ono obowiązywać na okres podany w zwolnieniu tak? I dostane normalnie 80% pensji tylko ze od ZUS?

Czy to prawda że mogę je dostarczyć do 14 dni po zakończeniu umowy? Jeśli tak to dostarczam je już wtedy do ZUS czy wciąż do pracodawcy?

Jeśli w pracy dostaje wynagrodzenie do ręki to jak to ma wyglądać kiedy jestem na l4 a umowa wygasła? Ponoć jakiś druczek do ZUS z numerem konta i ze chce przelew?
  • 5
  • Odpowiedz
@bobyxyz: ja wyczytałem ze jeżeli umowa jest na czas określony (a ta jest) to nie musi mi pracodawca dawać wypowiedzenia a umowa wygasa z ostatnim dniem okresu na który została zawarta. To jak to jest?
  • Odpowiedz
@delyr: u mnie w pracy byl przypadek ze zapomnieli goscia powiadomic przed koncem umowy i przedluzyli mi umowe na 2 tygodnie informujac ze mu nie przedluza umowy, ale to bylo 3 lata temu
  • Odpowiedz