Wpis z mikrobloga

Co wybrać - #pcmasterrace czy #konsole? Mam budżet ok. 1800zł, +/- 200zł (które w przypadku PC'ta przeznaczyłbym prawdopodobnie na pada). Zależy mi w zasadzie jedynie na graniu, do innych rzeczy mam osobny komputer. Nie jestem fanatykiem detali/rozdzielczości (na 22 calach z odległości 1.5m nie widzę różnicy pomiędzy 1080p a 720p)/FPS'ów, jednak fajnie by było mieć te 30 klatek, ewentualnie dopuszczam do myśli możliwości spadków (przy takiej kwocie nie spodziewam się cudów). Gry w które zamierzam grać:
- #gtav (przede wszystkim multiplayer)
- #wiedzmin3
- #rocketleague
- coś, co wpadnie w bundlach/promocjach
  • 20
@MrVed: Jak na graniu to konsola. Odkąd u mnie w mieszkaniu pojawił się Xbox360 to już nie gram w lola czy inne takie, tylko jak potrzebuję relaksu to jednak kanapa, pad i faktycznie odpoczynek.

Brałbym Xbone bo jednocześnie bardzo fajne centrum multimedialne do telewizora :)
@mr03: Na konsolę i za rok i za dwa i pewnie i za trzy będą wychodziły gry które będą działały bardzo płynnie z tymi 30fps. Nawet, jeżeli uda się do tych 2.5 złożyć jakiś komputer na którym wiesiek pójdzie, to nie ma szans, żeby uciągnął te 1080p i 30fps bez zacinanania. A gry które wyjdą za rok, za dwa lub 3 to na nim będzie można pooglądać, ale na youtoubie...
@robertx: bez przesady za 2,5k będzie i5 + GTX 960, wiesiek będzie śmigał, ta konfiguracja jest wydajniejsza niż PS4, za 3 lata też będzie wydajniejsza
@mr03: Złoż taki komp, chętnie popatrzę jak wygląda - z miesiąc temu próbowałem, czytałem, kombinowałem i w końcu kupiłem konsolę. Moim skromnym zdaniem nie złożysz komputera z dobrych jakościowo części do 2,5k który jakością by nie ustępował czy xboxowi one czy ps4.
@robertx:
1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
1 x Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
1 x AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/
1 x Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)
1 x Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix Single Ranked
1 x Corsair VS 450W 80+ 120mm
1 x Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit (1253/7010)

2537 zł z esc.pl
@mOOd: no i monitora, głośników, biurka, fotela i piwnicy z dostępem do prądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 19zł można mieć mysz + klawiaturę a linux za darmo