Wpis z mikrobloga

@mnht: ja mam nadzieje ze w firmie konsultingowej:) bo wlasnie od listopada przechodze od strony klienta do konsultngu, wydaje mi sie ze kasa lepsza (przynajmniej u mnie) no i wieksze mozliwosci rozwoju
@benwolio: @Usurper: @DominaTuByla:

Wlasnie zastanawiam sie nad zmiana, bo pomimo tego ze mozliwosci rozwoju troche mniejsze, to zgodzil sie klient na stawke calkiem spora. Bez wyjazdow nie moglbym obecnie osiagnac takiej.
Tylko zastanawiam sie czy warto na dluzsza mete
@DominaTuByla: Fakt, jestem bliżej domu, ale w podróży spędzam nawet i 70% czasu pracy ;) No jeszcze nie trafiłem na firmę consultingową, która by zapewniała warunki chociaż zbliżone do tych, które mam w moim #korpo

Więc jak zawsze, zależy jak się trafi. Ja sobie chwalę u klienta, ktoś inny może mieć zupełnie inne doświadczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najlepsza jest praca u bogatego klienta końcowego, który zamiast najmować firmę konsultingową ma swój wewnętrzny team rollujący SAPa po wszystkich jednostkach. Praca w firmie konsultingowej to w głównej mierze szkolenia userów z FB01 lub VF01 w zależności od modułu i ustawienia systemu w podstawowym zakresie. Na bardziej merytoryczne tematy człowiek nie wejdzie bo pierwszeństwo do tego mają ludzie, którzy zaczynali już wcześniej. Do tego dla każdego jesteś konkurentem do lepszego projektu, lepszej
@mnht: imho to zależy. @gelo007 dobrze ujął i moje podejście. Teraz chcę pojeździć jeszcze kilka lat w Consultingu, a później albo wewnętrzny konsulting albo administrator u Klienta
@gelo007 - ładnie :) @mnht - moim zdaniem to zależy od Ciebie. Jak praca w konsultingu dawała Ci dużą satysfakcję, to może okazać się, że - tak jak pisał @fledgeling - przestanie Ci się chcieć chodzić do pracy :) Dużo przykładów nie mam, ale jeden mój kolega, przeszedł z firmy konsultingowej (ABAP), do korpo (też na ABAP) i klepał wydruki przez większość czasu, co jest po prostu #!$%@? nudne. Problemy do rozwiązania
Zależy jaki klient i jakie będzie miał potrzeby i plany.
Praca w konsultingu to trochę loteria i kwestia szczęścia jaki projekt się trafi.