Wpis z mikrobloga

@ofczy: Większy SSD, lepszą kartę (spokojnie ta zasiłka uciągnie R9 390), i5 6700k jak będzie w sensownych cenach. W ogóle wziąłeś DDR4 do płyty i proca które takiej pamięci nie obsługują. Płytę też by się przydało wziąć lepszą, no i jakiś dobry cooler na proca. Taka obudowa to też do sprzętu za 2k, a nie za 6-8k. Jak chcesz to ci ten zestaw zmodyfikuję.
@Murzinio: Robienie grafiki do gier, glowny nacisk na proc/ram, karta ma drugorzedna wartosc. Aktualny gtx650m radzi sobie z wieskiem w 20fpsow, wiec imo nie trza wkladac 2k pln w karte by pograc sobie w nowsze tytuly.
@Murzinio: a co sadzisz o motywie zeby wziac 120gb ssd na systemowa + 250 ssd na soft/etc + mam w domu hdd sie okazalo. Ma to sens? Bo 64 ssd a system nie wystarczy co?
@ofczy: dwa SSD są dobrym pomysłem. jako wisienkę na torcie dobierz pastę termoprzewodzącą pod procka. możesz od razu poprosić ich o nałożenie tej pasty przy składaniu zsstawu
@btlone: do tego jeszcze mam hdd jakis, nawet nie wiem jaki. Pewnie cos kolo 500gb, wiec powinno wysatarczyc. To prawda ze hdd moze wplynac jakos na dzialanie reszty zestawu z ssd?
@btlone: Hdd narazie nie wymienie, wyciagne ze starego pc. Wystarczy mi miejsca poki co. Potem sie pewnie ssd kolejne dokupi. Dzieki za paste - chyba dokupie opcje zeby mi to zlozyli i przyslali gotowego do dzialania.
@ofczy: spoko :). nie wiem ile kosztuje teraz złożenie komputera, ale gdy ja kompletowałem zestaw, to wewnętrzna cebula nakazała szukać mi kodów promocyjnych obniżających koszt usługi ;)