Wpis z mikrobloga

Jak to jest:
1) czy Avasta antywirusa instalują idioci dla idiotów
2) czy Avast jest beznadziejnym antywirusem i przepuszcza wszystko
3) czy Avasta używają idioci którzy pozwalają/każą mu przepuścić dowolne guano
4) wszystkie powyższe
5) odra opole
?

Jak dostaje do rąk kompa "ratunku niedziała strony się nie otwierają" to mam dużą szansę, że będzie z avastem, i będzie totalnie usyfiały we wszelkie trojany i inne syfy. W dodatku będzie działał z prędkością programatora do pralki polar.

Zwykły nod32-onlineskaner wykrywa mi w tym czymś pierdylion robactwa, a Avast twierdzi "jesteś chroniony, jesteś bezpieczny, jest dobrze!"

#komputery #windows #antywirus #avast ##!$%@? #wirusy #trojany
  • 10
  • Odpowiedz
Jak dostaje do rąk kompa "ratunku niedziała strony się nie otwierają" to mam dużą szansę, że będzie z avastem


@hrumque: choćby tam był [tu wstaw nazwe najlepszego antywirusa] to i tak będzie zasyfiony, jak ktoś nie potrafi korzystać z komputera to zawsze się coś przedostanie
  • Odpowiedz
@galaxie500: nie wiem co dla kompletnego nooba. Ja używam Microsoft Security Essentials, bo jest darmowy jak kto ma legalnego windowsa, i nie zamula. Od święta skanuje nod32-online-skanerem (również darmowy), nic nie znajduje. Oraz Malwarebytes antymalware - również od święta, i niczego nie znalazł nigdy.
Ale ja używam świadomie komputera...
  • Odpowiedz
@hrumque: Mam Avasta od 6 lub 7 lat. Jeszcze nie miałem problemu z virusami.
To nie oprogramowanie antyvirusowe jest problemem ale user, który włazi na gównostrony i w dupie ma ostrzeżenia jakie daje Google, przeglądarka i oprgramowanie antyvirusowe oraz instaluje wszystko co mu pod kursor wpadnie nie zastanawiając się nad tym co robi.
  • Odpowiedz
@hrumque: Od lutego mam tylko nieaktualny Windows defender , co dwa miesiące skanuje mbamem i żadnego robactwa nie mam. Nie wiem co ci ludzie robią i w jakie gowno na fb wchodzą (ZOBACZ ZA CO POZWAL FIRMĘ PRODUKUJACA PRALKI) (+18 CHODAKOWSKA PUSZCZA SIĘ Z MLODSZYMI! ZOBACZ MEMY!), ze im lapie taki syf.
  • Odpowiedz
choćby tam był [tu wstaw nazwe najlepszego antywirusa] to i tak będzie zasyfiony, jak ktoś nie potrafi korzystać z komputera to zawsze się coś przedostanie

@only: no to niech się przedostanie, ale neich antywirus o tym krzyczy regularnie, że jest wyłączony, albo że jest infekcja, a nie świeci na zielono jak avast, a użyszkodnik potem przychodzi "nic nie działa, ale to na pewno nie wirusy, bo mam rekomendowany program który niczego
  • Odpowiedz