Wpis z mikrobloga

Obejrzałem właśnie Ex Machina. Mocny film. Polecam. Daję 8/10. Miałem trochę obawy, że będzie to coś w rodzaju średniawego, niezależnego filmu "do portfolio" ale jest bardzo dobrze. Gratuluję reżyserowi i aktorom, że udało im się nie zanudzić widza pomimo tak skromnej obsady i przeważającej klaustrofobicznej scenerii. Scenariusz miód.
#film #oceniamfilm #exmachina

D.....t - Obejrzałem właśnie Ex Machina. Mocny film. Polecam. Daję 8/10. Miałem troch...

źródło: comment_hVsEBKitDPRiMjlzmQ1i8ujtXvCB6OML.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: polecam poczytać o tzw. "dolinie niesamowitości". Po zapoznaniu się z tą definicją moja ocena filmu podskoczyła o jedno oczko :) nie wiem czy efekt był zamierzony ale uczucie niepokoju towarzyszyło mi praktycznie przez cały film ;)
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: dobrze wykorzystany motyw zamknięcia małej liczby osób w jednej lokacji tworzy świetne, klaustrofobiczne scenariusze. I nie mówię tutaj bynajmniej o różnego rodzaju slasherach. Ja osobiście, gdy czytam, że film oferuje coś takiego, oglądam go przy pierwszej lepszej okazji. Polański mistrzowsko operował i operuje motywem ogranicznej liczby bohaterów i lokacji tworząc wciągające, duszne historie.
No ale kto co lubi.
  • Odpowiedz
dobrze wykorzystany motyw zamknięcia małej liczby osób w jednej lokacji tworzy świetne, klaustrofobiczne scenariusze.


@Zuchwaly_Pstronk: Właśnie, dobrze wykorzystany. A raczej umiejętnie. Nie mówię, że mnie tego typu filmy odrzucają. Chodziło mi raczej o "normalnego" odbiorcę, który przypuszczam wolałby zobaczyć grupę nastolatków zamkniętych w tym domu. Niestety dla wielu ludzi jeśli na ekranie niewiele się dzieje to film jest słaby, a fabuła, dialogi i sama gra aktorów są tylko dodatkiem. Moim zdaniem
  • Odpowiedz