Wpis z mikrobloga

A wy co, dalej myślicie, że Polska w ruinie? Nawet mi was nie żal...
http://www.wykop.pl/link/2817303/mazowsze-liderem-gospodarczym-posrod-wszystkich-regionow-ue/

(...) Regiony, które w trakcie pięciu lat łącznie osiągnęły szybkie, czyli co najmniej 8-proc., tempo wzrostu, w większości znajdowały się w Polsce. Jedynie trzy polskie województwa, według danych Eurostatu, rozwijały się w tym czasie wolniej - zachodniopomorskie, opolskie i świętokrzyskie. Przy czym te województwa ujęto w drugiej z sześciu kategorii, obejmującej wzrost między 4 a 8 proc. Pozostałe widełki to wzrost 0-4 proc. oraz spadki: 0-4 proc., 4-8 proc. i powyżej 8 proc. Poza 13 polskimi województwami w czołówce najdynamiczniej rozwijających się regionów znalazło się siedem europejskich NUTS 2 m.in. Litwa (pojedynczy region na tym poziomie analizy) i słowacki bratysławski kraj.

Mimo wyraźnej tendencji wzrostowej Polska na tle danych Eurostatu nadal pozostaje jednym z najbiedniejszych państw UE. Wszystkie z 19 regionów, w których PKB na mieszkańca wynosił w 2013 r. mniej niż połowę średniej unijnej znajduje się w Europie Wschodniej, w tym pięć w Polsce. Jedynie dwa polskie województwa znalazły się ponad progiem 75 proc. średniej unijnej - mazowieckie i dolnośląskie, a tylko Mazowsze tę średnią przekroczyło. Pozostałych 14 województw pozostało w grupie 80 regionów UE będących poniżej granicy 75 proc. średniej UE, czyli głównych beneficjentów unijnej pomocy w ramach polityki spójności.


Większość funduszy strukturalnych jest bowiem kierowana do regionów NUTS 2, w których PKB na mieszkańca wynosi mniej niż 75 proc. średniej UE. Przy czym podstawą finansowania w okresie programowania 2014-2020 jest średni PKB na mieszkańca w latach 2007-2009.

http://kurier.pap.pl/depesza/157281/

Link do danych

#neuropa #4konserwy #1000sukcesowdonaldatuska #polska #gospodarka #finanse #zielonawyspa #polityka
BaronAlvon_PuciPusia - A wy co, dalej myślicie, że Polska w ruinie? Nawet mi was nie ...

źródło: comment_RMyz08GVf13Jxuq0kQGUlAJcfVNcoNzk.jpg

Pobierz
  • 214
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Dodaj do tego coroczny deficyt, rosnący dług publiczny jawny, ukryty, kredyty unijne, przepłacone często nikomu nie potrzebne inwestycje, wyprzedawane polskie spółki, to że ministrowie stwierdzają, że Polska istnienie tylko teoretycznie, rosnące niezadowolenie społeczne, to że ZUS realnie zbankrutował (podniesienie wieku emerytalnego), sytuację w służbie zdrowia. Sumując to z danymi o wzroście gospodarczym, który pewnie jako tako występuje to jednak nie jest tak zielono.
  • Odpowiedz
a wysokie poziomy zadłużenia w stosunku do PKB mają wszystkie gospodarczo rozwinięte kraje.


@Baron_Al_von_PuciPusia: no, może należałoby też wspomnieć dla uczciwości o Szwecji i Wielkiej Brytwanii? (które uchwaliły prawo zakazujące ustalania budżetu z deficytem)
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: fajnie wygląda przemysłowy udział w PKB w kontraście do PKB per capita. W związku z tym to cała Polska zrzuca się na Mazowieckie(Warszawię pewnie głównie), czy to Mazowieckie płaci za całą Polskę by była na światowym poziomie? xd
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Nie wiem jak w rzeczywistości wygląda to ich prawo, ale WB ma 90%, a Szwecja jakieś 38% zadłużenia w stosunku do PKB. My mamy mniej niż 55% i nie możemy mieć więcej bo mamy progi ostrożnościowe.

No chyba, że PiS je będzie chciało zdjąć żeby sfinansować realizację założeń politycznych.
  • Odpowiedz
Czyli okłamują Polaków i nie będą realizować swojego programu wyborczego?


@Baron_Al_von_PuciPusia: nie zachowuj się jak baba w dyskusji i nie dorabiaj historyjek do czegoś, czego nie powiedziałem i nie wyciągaj potem z tego wniosków.

Mam szczerą nadzieję, że przyszła kadencja Sejmu zaowocuje zdecydowanym cięciem w administracji publicznej i ograniczeniu w wydatkach z budżetu. tak mi dopomóż Korwin! ;)
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Nie no, jak śmiesz - 3 mln mieszkań przecież powstało i zmniejszono administrację centralną powołując do życia CBA. A prawo i sprawiedliwość były respektowane i implementowane każdemu wedle czynów, a nie światopoglądu/pozycji na barykadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Korwin jeśli nawet się dostanie, co jest mało prawdopodobne, będzie miał zero do gadania w populistycznym rządzie PiSu.
PiS jest akurat ostatnią partią, która będzie cieła koszty.
  • Odpowiedz
nie zachowuj się jak baba w dyskusji i nie dorabiaj historyjek do czegoś, czego nie powiedziałem i nie wyciągaj potem z tego wniosków.


@jack-lumberjack: Zadaje pytanie. Nie ma innej możliwości - albo PiS kłamie albo zadłuży Polskę, część forsy zresztą chcą #!$%@?ć z NBP albo wygrają w totka albo kupili drukarkę do forsy.

Rozumiesz?

Mam szczerą nadzieję, że przyszła kadencja Sejmu zaowocuje zdecydowanym cięciem w administracji publicznej i ograniczeniu w wydatkach
  • Odpowiedz