Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie. Czym można ustawić antenę satelitarną? Jakim urządzeniem? Panowie robotnicy przestawili ją, przestawiając rusztowanie i mam brak sygnału, a wzywać gościa od Cyfrowego Polsatu, który zaśpiewa 100zł to też bez sensu... Jest jakieś tańsze i sprawdzone rozwiązanie?
#bialystok #cyfrowypolsat #pytanie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sejwjor: ja na oko ustawiałem ale naprawdę bardzo ciężko ustawić samemu bez żadnego miernika.
Jak ustawiałem to ustawiłem czasze idealnie tak samo jak ma sąsiad balkon obok. I później żmudna robota ruszając samym konwerterem. Teraz by mi się nawet nie chciało się w to bawić i marnować bardzo dużo czasu.
Na oko nic nie zrobisz, musi być idealna prezyzja.
  • Odpowiedz
@sejwjor: tak, ale miernik ci też nie gwarantuje idealnego ustawienia. Przynajmniej tak gdzieś kiedyś przeczytałem.
Mam nadzieję że piszesz o antenie satelitarnej, jeśli mowa o antenie naziemnej to wystarczy trochę ją pomachać i powinno coś złapać.
  • Odpowiedz
@sejwjor: Ja tam stawiam telewizor w okno i kręcę patrząc na paski. W osi pionowej można ustawić kąt, sprawdzając go w internecie dla Twojej lokalizacji, uchwyt na antenę powinien mieć wybita skalę stopniową.
  • Odpowiedz
@Napleton: dzięki :)

@sejwjor: Powiedz mi jaki rejon Polski, druga sprawa czy masz teraz antenę na swoim uchwycie czy może na rusztowaniu. Jeśli przekręcili Ci tylko antenę w lewo lub w prawo to nie będzie problemu, lipa będzie jak zmienili Ci kąt elewacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kamikaze_: Białystok. Z tego co wiem to już tata pojechał po miernik - czy juz ustawił wszystko, tego nie wiem, bo nie ma mnie na razie w domu :) Mam antenę na uchwycie, po prostu ją przesunęli, bo 90% kanałów pokazuje, że nie ma sygnału, ale np TVP1 odbieralo (z szumami).
  • Odpowiedz
@sejwjor: jak wejdziesz w menu dekodera i potem kolejne podmenu ustawienia anteny, to będzie Ci pokazywać Paski siła i jakoś danej częstotliwości, jeśli chcesz ustawić najlepiej jak się da, to przełącz dekodera na kanał TVN HD, powinno wtedy pokazywać częstotliwości 11508 Mhz, i na tej częstotliwości ustaw antenę, ale nie ze ja będziesz rozkręcax tylko naginaj ja lekko w prawo lub w lewo żeby zobaczyć w która stronę masz antenę
  • Odpowiedz