Wpis z mikrobloga

@stjimmy: Wbijcie sobie do głów (a macie w nich dużo miejsca):

Polska =/= Ukraina

Polska to ponad tysiącletni kraj, a Ukraina to sztuczny twór państwowy.
Polska została napadnięta przez Niemcy, które rozpoczęły wojnę.
Szczecin i Wrocław były Niemieckie nieco ponad 200 lat.
Polacy to naród, a istnienie narodu ukraińskiego to najwyżej kwestia dyskusyjna.
Polacy mają nie czczą morderców kobiet i dzieci.

p.s. W okresie zimnej wojny hasła rewizjonistyczne CDU były czymś
  • Odpowiedz
@milos88t: to dlaczego ukraincy nie są narodem? Dosyć młodym to prawda ale narodem, mają swoją kulturę, język niczego im do miana narodu nie brakuje aktualnie.
  • Odpowiedz
Szczecin i Wrocław były Niemieckie nieco ponad 200 lat.


@milos88t: A czemu nie liczysz bytnosci w Monarchii Hagsburgów? Wrocław przez wieksza czesc swojego istnienia był poza Polską. Nie utracilismy go podczas rozbiorów ale długo długo wcześniej (ze 400 lat przed rozbiorami).
  • Odpowiedz
@Radus: Co do ich pochodzenia etnicznego, to uważam ich za Rusinów, Rosjan, Polaków, mieszańców. Ich język, no może to język, a może gwara ruskiego. A Jaką są wspólnotą pokazuje stan ich "państwa" - Ukraina to sztuczny twór państwowy, tutaj już nie ma żadnych wątpliwości.
  • Odpowiedz
A czemu nie liczysz bytnosci w Monarchii Hagsburgów


@szurszur: Ponieważ jako "argument" (przeciwko słusznemu, polskiemu rewizjonizmowi) padają roszczenia niemieckie, więc liczę przynależność do państwa niemieckiego. Nie wiem też dlaczego nawiązałeś do rozbiorów. Przecież z tego co napisałem nie wynika stwierdzenie, że przed rozbiorami Wrocław należał do Polski - nie umiesz liczyć, czy nie znasz podstawowych dat?

Ponadto napisałem też o przyczynach utraty Wrocławia przez Niemcy.
  • Odpowiedz
@milos88t: Tyle że w swoim wywodzie stwierdziłeś że Ukraina to sztuczny kraj (czyli co? Za takie twory uznajemy m.in Słowację, Chorwację czy Estonię? Które raczej nie mają zbyt długiej historii samodzielnej państwowości). Pomijam punkt o tym że w XIX wieku działali tam wieszczowie narodowi, rozwijały się ruchy niepodległościowe i spiskowe itp a na koniec I Wojny Światowej mieli własne kraje (Na terenie dzisiejszej Ukrainy oraz tzw "Zieloną Ukrainę", państwo ukraińskie na
  • Odpowiedz
@rebel101: Pewnie, że Ukraina nie jest jedynym sztucznym tworem państwowym na świecie, natomiast ja akurat pisze o Ukrainie.

Bredni o "polskim" Wrocławiu i Szczecinie nie warto nawet prostować


A gdzie napisałem o "polskim Wrocławiu" przed wojną? Odniosłem się wyłącznie do przynależności Wrocławia do państwa Niemieckiego. Czytaj ze zrozumieniem.

Teraz Wrocław jest polski i trudno. Musisz się z tym pogodzić. A Polskie roszczenia do Lwowa mają o wiele silniejsze podstawy niż
  • Odpowiedz
@milos88t: Są takie same, Polska i Niemcy utraciły te tereny w tym samym roku, a potem nowi władcy zrobili wszystko aby pozbyć się sąsiadów. Obecnie Niemców we Wrocławiu i Polaków we Lwowie niemalże nie ma
  • Odpowiedz