Wpis z mikrobloga

#poznan
Mirosławy, szukam do wynajęcia pokoju jednoosobowego w promieniu kilometra od rynku. Ile bejmów radzicie szykować i gdzie szukać poza gumtree czy olx? Jacyś pośrednicy? Z tymi nie mam żadnych doświadczeń.
  • 12
@Taiffun: Zależy jaki standard Cię zadowoli, ale teraz powariowali z tymi cenami i mimo tego, że jest już po połowie października to nadal utrzymują się na kosmicznym poziomie. Ze wszystkimi opłatami szykuj minimum 650-700 zł. I unikaj pośredników, bo oni tylko wyciągają dodatkowe pieniądze dla siebie za nic. Sama interesuję się tematem ale ceny mnie skutecznie zniechęciły.
@emka07: właśnie trochę polatałem po ogłoszeniach i takie odniosłem wrażenie, że ceny jak w sezonie na studentów a ofert mniej :<
@Sihill_pl: a gdyby tak KUPIĆ GAZETĘ? :>
@Marpop: widziałem, przed chwilą pierwszy raz zetknąłem się z tą pastą, dasz wiarę? Tak czy siak BIERĘ!
@Taiffun: w kamienicy coś powinieneś znaleźć być może nawet mniej niż 600 złotych.
@emka07: ja z agencją wynająłem zażyczyli sobie stówkę jednorazowo, więc nie taki diabeł straszny kwestia tylko taka, aby nie płacić przed obejrzeniem mieszkania
@emka07: bajdełej, poza wspomnianym sezonem nigdy nie szukałem - grunt mi się pod nogami nie pali, myślisz że ceny zjadą w ciągu paru miesięcy? A wspomniane 650 za wszystko to byłoby całkiem prawilnie, metrażu nie wymagam, najwyżej pierdyliard ludzi w jednym mieszkaniu może mnie odstraszyć.
@Gaboleusz: a rachunki nie mordują w kamienicach wysokością? Zawsze unikałem. Co to za agencja była? Brzmi prawilnie.
@Gaboleusz: Ja bym się w kamienicę nie pakowała, bo nie raz już słyszałam o niespodziankach w stylu dużych dopłat, bo np. ciężko to ogrzać. Pośrednicy czasem życzą sobie opłaty nawet jeśli się nie wynajmie, ot za samo pokazanie.
@Taiffun: Z tym 650 to podałam takie absolutne minimum, 700 jest już bliższe rzeczywistości. Podejrzewam, że nie zjadą - w sezonie studentów też byłam na bieżąco i wszyscy mówili "poczekajcie do października
@Taiffun: podpisałem umowę na bazie której płacę określoną stałą kwotę bez żadnych dodatkowych opłat. Do tego bardzo korzystną bo z miesięcznym wypowiedzeniem, więc problemu nie ma, a jak będą chcieli podwyższyć to w każdej chwili mogę zrezygnować i pójść gdzie indziej.
W kamienicach jest tak, że generalnie mieszkania są bardzo duże i właściciele robią z tego takie ala prywatne akademiki na 5-9 pokoi (moja ma 9 ;p) z tą różnicą, że
@emka07: Tacy pośrednicy to zwyczajni oszuści, którzy wezmą kasę za danie adresu a pod adresem okazuję się, że nikt nie wynajmuje ani nie sprzedaje. U mnie było bardzo klarownie -> Obejrzy sobie Pan, jak się Panu spodoba to Pan podpisze umowę i wpłaci za pośrednictwo