Wpis z mikrobloga

#programowanie
Mam zamiar napisać sobie prosty silnik forum lub jakiegoś sklepu czy innego cmsa i zastanawiam się jakie warunki muszą być spełnione lub jak to ogólnie wygląda, aby dać możliwość przyszłym użytkownikom pisania pluginów i rozszerzania funkcjonalności? Prosiłbym o jakieś artykuły, tutoriale, bo google mi za bardzo z tym nie pomaga - nie wiem jak sformułować zapytanie opisujące ten problem. Nie musi to być pod aplikacje webowe, bo chętnie bym się dowiedział również jak to wygląda w aplikacjach desktopowych. Jeśli to ważne to będe pisał w #csharp #aspnet #aspnetmvc
  • 7
  • Odpowiedz
po co?


@enkapsulacja: patrz na tagi ASP.NET - całkiem możliwe, że tam nigdy nigdy nic takiego nie napisał

zastanawiam się jakie warunki muszą być spełnione lub jak to ogólnie wygląda, aby dać możliwość przyszłym użytkownikom pisania pluginów i rozszerzania
  • Odpowiedz
zgadza się, jestem 'programistą' hobbystycznie


@manhunto: to w skrócie - musisz zaplanowac jak chcesz aplikacje rozszerzać i tak ją zaprojektować. Nie ma tu jakichś złotych rozwiazań.
  • Odpowiedz
to w skrócie - musisz zaplanowac jak chcesz aplikacje rozszerzać i tak ją zaprojektować. Nie ma tu jakichś złotych rozwiazań.

@M4ks: Chodzi mi o taki proces - mamy gotowy silnik, ktoś piszę jakąś wtyczkę, która umożliwia np. dodanie jakiegoś systemu antybotowego przy rejestracji (np. captcha), teraz ktoś porostu instaluje ją sobie u siebie na forum i zastanawia mnie jak to wpływa na kod silnika, bazę danych itd. Jak to np
  • Odpowiedz