Wpis z mikrobloga

#koty

Mirki kotka 6 tygodni. Bardzo miła i fajna i wszystko jest cacy. Kupiliśmy z moim różowym nawet ładne legowisko i zaczęła sobie w nim kimać.

Problem w tym że lubi sobie walnąć terytorialnego sikacza do środka i w pokoju gdzie stoi ów legowisko nie idzie wytrzymać. Dziś postanowiła sobie strzelić też na nasze łóżko przez co jeszcze łatwiej będzie się zasypiało :)

Sprawa dość uciążliwa. Może ktoś zna sposób żeby się tego pozbyć/oduczyć? Kotka jest jeszcze za młoda na sterylizacje a wiem że to pomaga w dużej mierze.

Oddanie kota do schroniska/utopienie toalecie/wywiezienie do lasu i inne proste i skuteczne sposoby likwidacji kota odpadają bo poza tym jest fajny i nie sprawia kłopotów.
Pls help :)
  • 12
@Dungor: Musisz dokladnie wyprac posciel ze swojego lozka, zeby kicia nie czula tam tego zapachu, bo bedzie powtarzac. kolezance pomoglo tez zmieszanie soku z cytryny z woda i psikniecie w miejsca, w ktore jej kotka podsikiwala.
niektore koty zostaly czyms urazone i tak sie zachowuja - sprobuj blagac o przebaczenie ()
@BajerOp: @Dungor: miałam taki sam przypadek. Kicia kochana, miziasta, ale posikiwała po domu, po kątach. Wkurzenie max. Rozwiązaniem problemu okazała się zmiana żwirku. Ona tak jakby "brzydziła" się żwirku o dużych ziarenkach. Zmieniłam na biały żwirek z Lidla i problem zniknął jak ręką odjął. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)