Wpis z mikrobloga

@stoprocent: Wbrew pozorom powyższy obrazek ma duży wymiar edukacyjny i jest całkiem pożyteczny. Na przykład jeśli ustawisz użytkownikom politykę haseł na min. 16 znaków plus znaki specjalne, cyfry, duże/małe litery, to skutek będzie taki, że połowa haseł znajdzie się na żółtych karteczkach. Tak samo jeśli każesz im zmieniać hasło co 30 dni, to wkrótce każde hasło będzie się kończyło numerkiem rosnącym o 1 co miesiąc. Polityka haseł to ważny temat
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona: nie spotkalem sie z serwisem, gdzie mialbym ustawiac minimum 16 znakow, zazwyczaj jest to minimum 8 znakow + w tym cyfra, niekiedy dodatkowo wielka litera, a rzadko znak specjalny - jest to wystarczajace zabezpieczenie, ktora stosuja juz chyba wszyscy.

A stosujac dziesiatki hasel i tak znajda sie nawet eksperci ktorzy je maja gdzies spisane po kartkach ukryte w miejsach niedostepnych dla innych.
  • Odpowiedz
@stoprocent: Taka coś typu 16 znaków to bardziej nie na serwisach internetowych,a po prostu w firmach z nawiedzonymi adminami. (spotkałem się z zmianą hasła co 30 dni - kończyło się na naprzemiennym używaniu 2 haseł ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona: Znam ten ból- moim zdaniem głównym problemem nie jest nawet skomplikowanie hasła, bo to da się ogarnąć, jeśli codziennie wpisujemy to hasło. Wydaje mi się, że problem leży w długości jego wpisywania- każdy, kto musiał się logować kilka razy dziennie wie, że wpisywanie hasła, które ma rozrzucone znaki, jest strasznie upierdliwe, dlatego długie hasła często ewoluują w serie tych samych znaków, typu 1qqqaaazzzX.

I na korpo- czy uczelniokompach rzadko
  • Odpowiedz