Wpis z mikrobloga

@baletny: Rząd PiS raczej nic nie zmieni, obecny podział administracyjny jest winny problemów w moim rejonie. Faktycznie Kaczyński obiecywał kiedyś województwo koszalińskie ale nie wierzę w to ani trochę.
  • Odpowiedz
@YodaMonster: Utworzenie kolejnego województwa wpłynie negatywnie na zrównoważony rozwój w tym regionie. W gruncie rzeczy Koszalin dostanie mniej pieniędzy i będzie musiał dzielić je w swoim województwie.

Mam nadzieję, że PiS zmniejszy wiek emerytalny dla mężczyzn do 55 lat a wiek emerytalny kobiet do 60. Statystycznie kobiety żyją dłużej i wykonują "łatwiejsze" prace.
  • Odpowiedz
@baletny: I tu pojawia się widoczna różnica moich poglądów i PiSowskich oraz coś co błędnie wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi. Ja uważam że PiS powinien przywrócić dawny wiek emerytalny gdyż ludzie którzy kilka lat temu podejmowali pierwszą pracę robili to ze świadomością że będą pracować do tych 65 i 60 lat. Podpisując pierwszą umowę o pracę "podpisali" też czas końca swojej kariery. Zwiększenie wieku emerytalnego było działaniem bezprawnym bo nie można
  • Odpowiedz
@YodaMonster: zgadzam się, ale skoro nie można go wydłużyć, to napewno można go skrócić. Myślę, że niewiele osób miałoby coś przeciwko gdyby wiek emerytalny wynosił 50 lat. Przecież jakbym chciał mieć wyższa emeryture to bym pracował dłużej.

Co do likwidacji: zgoda ty byś oszczędzał itd, ale spora część ludzi (nie chce podawać procentowo) miała by to w dupie. Jak myślisz co by zaczęli robić gdyby brakowało im pieniędzy? Znam ludzi
  • Odpowiedz