Wpis z mikrobloga

#korwinthemovie #korwin #4kuce #4konserwy #film #opinia

Jako że jestem jednym z wielu sponsorów filmu o Korwinie, od wczoraj mam do niego dostęp, a dzisiaj go obejrzałem.

Film składa się w przeważającej mierze z wywiadów z osobami takimi jak Konrad Berkowicz, Rafał Ziemkiewicz, Agata Banasik, Tomasz Dworzyński, Olaf Wojak, Jacek Wilk, Stanisław Michalkiewicz et al. Z samego zestawienia (niezupełnego, rzecz jasna) widać, że zdania o Korwinie wypowiadane są przez różne osoby, zarówno jego zwolenników, jak i te, które z jakiś względów uznały Korwina za "wariata", czy po prostu polityka nieskutecznego, niegodnego zaufania.

Nie jest to więc z pewnością film stworzony "przez kuców dla kucy", jak twierdzili niektórzy prześmiewcy tego projektu, zanim w ogóle mieli sposobność go ujrzeć. Nie jest to jednak również jedna wielka manipulacja, uderzająca w Korwina. Na ogół film wygląda następująco:

1. Poruszony zostaje jakiś temat, na ogół jakaś wypowiedź/pogląd Korwina.
2. Przedstawia się go z punktu widzenia mediów głównego nurtu.
3. Konfrontuje się tę kwestie z osobami, z którymi zrobiono wywiad.
4. Ukazuje się szerszy kontekst wypowiedzi/poglądu Korwina.

Całość filmu kręci się wokół kampanii wyborczej KNP do PE.

Film "dupy nie urywa", nikt kto obserwuje poczynania Korwina od dłuższego czasu, nie będzie nim w żaden sposób zaskoczony. Z mojej wiedzy wynika, że za kilka dni (może nawet jutro), film będzie dostępny dla wszystkich internautów.
  • 4