Wpis z mikrobloga

@saldatoreafilo: Jakie FPV? Do akrobata robionego do F3M? Zresztą dla mnie FPV jest nudne (ale co kto lubi).
Co do czasu to u mnie długo bo czasu mało, ale można to ogarnąć w jakieś 25h pracy.
Cebuliony:
model 1800
serwa ok 1700
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: Pod korek 550ml benzyny z olejem do 2 taktów. Lata się do 1/3 zbiornika ok 12-15minut. Zależy jak bardzo piłujesz gazem. Do pompy dymu na 5 minut dymienia ok pół litra oleju (sklepowe nie wiem jaki mają skład. Robione samemu są z nafty 85% i ropy 15%.
Zakładana waga suchego pewnie ok 7kg
  • Odpowiedz
@soaringsing: 1. Siła
2. Tytanowe przekładnie
3. Rewelacyjna jakość centrowania po każdym ruchu

serw łącznie w tym modelu masz 6: Dwa na wysokości, po jednym na skrzydło, jedno na kierunek i jedno na przepustnicy.
  • Odpowiedz
@soaringsing: Myślałem. Modele robione są w chinach. W europie nikt nie miał na stanie skrzydeł. Został import z Chin albo samemu albo przez dystrybutorów.
Odpowiedź od producenta cena za skrzydło i trochę innych gratów ok 700zł + wysyłka do polski (dużo za drogo) + ewentualny VAT.
To samo ale od dealera z Czech - chyba 1300 + wysyłka od nich do mnie. A potem i tak bym musiał się nadłubać
  • Odpowiedz
@AdamES: za taka kasę to w sumie logiczne że wszystko jest prawie gotowe. Mogles pójść z drugim skrzydlem do jakiejś modelarni i zbudować na jego postawie nowe samemu ;) W końcu pewnie to sama balsa i folia termokurczliwa. Ale to mowie jako modelarz z grupy tych którym budowanie modelu sprawia taka sama radość (a czasem nawet większą) niż samo nim latanie :)
Gdybyś miał częściej wrzucac jakieś relacje to proponuje
  • Odpowiedz
@soaringsing: Nawet mam dostęp do lasera i mógłbym to pociąć sobie od zera. Ale już się nauczyłem, że koszt odbudowania albo budowania od zera jest wyższy niż cena nowego ;)
A co do projektów... Zaraz wrzucę foto :)
  • Odpowiedz