Wpis z mikrobloga

#4x4 #motoryzacja #jeep #samochody #pytanie #pomoc Panowie z racji ze, zima pewnie da sie we znaki jestem zmuszony schować swoja obecna zabawkę do garażu na sen zimowy, nie opłaca mi sie marnować jej na nasze drogi zima kiedy nie widac co jest na drodze kupować zimowek podnosić itd itd . Mam do kupienia na zimę jeepa cherooke 4.0 benzyna manual reduktor 231 czy ktos miał doświadczenia z ta marka ? Rok 94. Nigdy nie miałem jeepa miałem pajero i samuraja dlatego pytam ;) moze ktos cos doradzi
  • 9
@furek12: korozja? Wszędzie. silniki jak to hamerykańskie V8, trwałe, a części drogie i słabo dostepne w PL (w usa tanio i wszedzie). Sprawdź czy nie masz gdzieś pod ręką sklepu który zajmuje się amerykańskimi autami.
@furek12: jak w każdym aucie, sprawdź ramę i podłogę. w Jeepach widziałem rdzę w dziwnych miejscach np ramki szyb. "jak się dba tak się ma" więc może być różnie, ale Jeepy zabezpieczeniem antykorozyjnym nie grzeszą :P
@Vein: Co ty piszesz? Jakie V8 w Cherokee? Jaka korozja? Jaka rama? Skończ pisać głupoty jak nie masz pojęcia.

Do autora - jak jesteś z Krakowa to chętnie pomogę w oględzinach. 4.0 w manualu to rzadkość. Posłuchaj czy mosty nie szumią, sprawdź jak reduktor zapina. Zmotany już czy jeszcze fabryka?

Korozja zwykle łapie podłogę i tylną część progów. Choć zwykle dotyczy to zaniedbanych egzemplarzy.