Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki z tagu #naukaprogramowania
Sprawa wygląda tak. Chcę w końcu zabrać się za programowanie, ogarnąć #rubyonrails, ale niestety jestem pieprzonym leniem, brakuje mi motywacji, chęci, samozaparcia. Ogólnie wszystkiego co jest do tego potrzebne.
Wymyśliłem sobie, że na początek dobrze byłoby postawić sobie jakiś cel, żeby mieć do czego dążyć. A więc wymyśliłem. Zaprogramuję bloga. I tu pojawia się pytanie: Co takiego powinien mieć w sobie ten blog? Chciałbym, żeby miał jakieś funkcje, których napisanie będzie jakimś wyzwaniem, a nie tylko suche dodawanie kategorii, postów i komentowanie, bo to zwykłe parę formularzy...
Podpowiecie? :)
  • 9
@Pipcieo: Zrobię, ale chce od razu sobie rozpisać trochę więcej funkcji, żeby mieć jakiś plan, a nie tylko tyle. Po prostu chciałbym mieć jakieś TODO z tym związane, żeby się zaraz nie zawiesić bo nie mam co dalej kodzić.

@ja_tu_tylko_na_chwile: Liczba odwiedzin, zapisane. Komentarze już miałem przewidziane. Dzięki :)
@ArekJ: skoro wiesz lepiej to nie wiem po co pytasz. Objawy, które podałeś na początku oznaczają, że im ładniejsze TODO zrobisz tym mniejsza szansa że cokolwiek skończysz.
@ArekJ: tylko jest taka prawidłowość, że jak się za dużo zaplanuje (zbyt komplikowany projekt) to bardzo łatwo się zniechęcić (zwłaszcza leniuchom, a widzę że do nich zdecydowanie należysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Weź sobie to podziel na etapy, w pierwszym podstawowe funkcje, w drugim bardziej skomplikowane itd. Musisz szybko poczuć satysfakcję, że coś działa, jeśli zaczniesz motać się ze zbyt skomplikowanym projektem i zbyt trudnymi problemami
@KrzysztofKrawczyk: Dzięki za rady i za "powodzenia" :) Podział będzie, to pewne. Po prostu chce to jak najbardziej sobie rozpisać, żeby było co dorzucać. Wezmę to co ma być, dorzucę trochę rzeczy z WP + kumpel blogujący ma mi podesłać listę co by chciał mieć w swoim wymarzonym systemie blogowym.

Ja jestem dość dziwnym przypadkiem, bo niby jestem leniwy, ale z drugiej strony jak mam dużo do zrobienia to robię plan
Ja jestem dość dziwnym przypadkiem, bo niby jestem leniwy, ale z drugiej strony jak mam dużo do zrobienia to robię plan i według niego działam. Wiem to po swojej pracy, jak jest spokojnie i mam np. jedną rzecz do roboty to zajmuje mi to wieki, jak mam dużo do roboty i ułożę plan to nagle mi wydajność skacze 5 krotnie!


@ArekJ: w sumie mam podobnie, jak jest presja to mogę zdziałać