Wpis z mikrobloga

Ciekawostka odnośnie 2 litrowych diesli stosowanych w #fiat #alfaromeo #lancia i jeszcze chyba Oplach:

Mój kolega, posiadał od nowości do niedawna (rozbił) Bravo z silnikiem 2.0 JTD 165PS. Przejechał nim 330 tys. km na jednym sprzęgle, dwumasie, wtryskach i turbinie. Jedyne awarie jakie spotkały go przez ten czas to wysprzęglik za 150 zł i chłodnica za pare stówek :D

I teraz uwaga:



To tak w kwestii tych badziewnych, syfiastych włoskich samochodów...

TDI, TSI - FTW! xD

#motoryzacja #samochody #alfaholicy #ciekawostki
Andrzej_K - Ciekawostka odnośnie 2 litrowych diesli stosowanych w #fiat #alfaromeo #l...

źródło: comment_BZ2tWAvc4jk0qivIVMttiPZ2EFeLKSFH.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Andrzej_K: Andrzeju, fiatowski silnik JTD to jeden z najbardziej udanych silników wysokoprężnych w historii motoryzacji. Jeżeli chodzi o silniki diesla, to warto zwrócić uwagę na nw. jednostki:
JTD
HDI
TDI
Kolejność nie jest przypadkowa.
  • Odpowiedz
@markret: @Andrzej_K: Ja miałem podobnie, Ford 2008r 260k km, nic z tych rzeczy nie robione(nawet rozrząd) 1.4 TDCI(HDI) gdyby nie łoś byłoby pewnie wiecej, bo auto sie swietnie trzymało.
  • Odpowiedz
@Andrzej_K: Trochę #!$%@? milordzie. 1.9 TDi z 97 (Audi A3) do 2014, zrobione 315k km i poszło na złom (dotacja z rządu przy kupnie nowego auta w zamian za zezłomowanie obecnego jeżeli ma 10+ lat), ani jednej awarii. Prawda jest taka że jak się potrafi dbać o silnik to każdy wytrzyma.
  • Odpowiedz
Jednostki JTD zdecydowanie lepiej wypadają w raportach awaryjności niż TDI, a alfowskie V6 to jedne z najlepszych produkowanych v6 - nic nowego - mówię to jako zwolennik niemieckich Marek
  • Odpowiedz
A jeszcze wracając do JTD to nawet mityczne 1.9 TDI nie jest w stanie osiągnąć takiej żywotności. Do tego 1.9 tdi to archaiczny klekot o kulturze pracy zajechanego traktora.


@Andrzej_K: widać niewiele wiesz o 1.9 tdi
  • Odpowiedz
Wiadomo, ze trafiają się wtopy jak silniki twin spark czy skrzynie selespeed ale w dobie internetu chyba nawet średnio inteligentny szympans jest w stanie dowiedzieć się jakich wersji unikać.


@Andrzej_K: to chyba nigdy nie kupowałeś samochodu z salonu który wyszedł pół roku wcześniej i jeszcze nic nikomu nie zdążyło się zepsuć, a w necie 2 opinie wystawione dzień po zakupie.
  • Odpowiedz