Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, kill me. Wyklady z podstsw programowania w Delphi. 1 wykład o wszystkich językach, 2 wykład reklama jakie to Delphi jest zajebiste i #!$%@? o embacadero delphi (wymagania, i inne duperele), nadal nie wiem nic o składni języka. PP here xD rip #buldupy #studbaza #informatyka
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@grzegorz-zielinski: :/ szukałem jakichś tutoriali z delphi, coś tam jest,ale jakoś tak słabo było pisane, nie to co dla c, cpp, java, python itp. Delphi to przecież to jest wymarły język :(
  • Odpowiedz
@jwojtas: no trudno, mogłeś poznać program przed wyborem kierunku :P. A na większości uczelni jest zawsze przedmiot-zapchajdziura. Poza tym, znajomość wymarłych języków też może się przydać, albo możesz się czegoś innego pouczyć, a tego to ZZZ.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@grzegorz-zielinski: tzn jest python / delphi, około 90% wybrało pythona, ale niestety nie dostałem się na pythona :/ znam podstawy c, cpp, dobrze znam jave i po prostu nie dobrze mi bo uczymy się przeciągnąć ikonki na okienko zamiast jakichś mega podstaw. Nauka obsługi programu który jest w kit drogi. Dlatego mam taki ból dupy, bo wolałbym móc np pisac w danym języku w notatniku na kartce a nie być zależnym
  • Odpowiedz
@jwojtas: spoko, ja mechatronika na pp, 3 rok a my na przedmiotach z programowaniem caly czas uczymy sie skladni petli for. O dziwo na przedmiotach ze sterownikami juz trzeba umiec programowac samemu, troche mindfuck xd
  • Odpowiedz
@jwojtas: nie przesadzajmy z tym wymarłym językiem. Delphi na 11 pozycji najpopularniejszych, Pascal na 16 pozycji
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html
Zalet Pascal/Delphi jest dużo, a najważniejsze np dla mnie to wysoka kompatybilność wsteczna (kod z lat 80 do dzisiaj działa bez zarzutów), wydajność porównywalna z C i prostota składni. Dodatkowo masz tandem Lazarus + FPC jako alternatywa Open Source.

Języki pojawiają się i znikają np Objective-C w zeszłym roku na pozycji 3, teraz na
  • Odpowiedz