Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko do budowlańców. Jak najlepiej pomniejszyć otwór na schody prowadzący na drugą kondygnację w mieszkaniu. Otwór przeznaczony na schody ma teraz jakieś 206 cm szerokości i chcielibyśmy coś z tego urwać, żeby powiększyć sobie jeszcze górę. czy zostawienie sobie ~ 110 cm na szerokość schodów to dobry pomysł i jaką metodą najlepiej zmniejszyć taki otwór ?

#budownictwo #remontujzwykopem
  • 25
@Kejson: mam to za sobą więc podpowiem. Schody (stopnie) szerokie na 100cm są bardzo komfortowe, szerszych nie trzeba. Najłatwiej pomniejszyć mocując do stropu łaty drewniane i na to płyta osb (to w górnej częsci czyli na podłogę górnego piętra) a od dołu zwyczajnie regipsy.
@spoxman: Mi jeden budowlaniec wspominał coś o wstawieniu dodatkowej belki pomiędzy strop i na tym oprzeć konstrukcję ale widzę, że twoje rozwiązanie też ciekawe :)
@Evert: nie sam. Znajomy ojca - budowlaniec nam podpowiedział. Na początku chcieliśmy wylewać beton to nas wyśmiał, że to wytaczanie armaty na muchę. oczywiście do środka trzeba napchać dużo wełny mineralnej, żeby wytłumić od dźwięków uderzeniowych
@spoxman: Teraz widzę, że to jednak bardzo solidna konstrukcja. Dzięki wielkie chyba się przyda i może zrobię coś na twój wzór. Wygląda na solidne i nie skomplikowane :) A dajesz jeszcze coś wygłuszającego pomiędzy płyty osb a regipsy ?