Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurzają te #windowsphone () Jak miałem android to po roku wymieniałem telefon bo się nie dało używać, a teraz mija ponad 19 miesięcy jak mam swoją Lumię 920 i wszystko działa jak świeżo po wyjęciu z pudełka. Wychodzą nowe Lumie od Microsoftu, kuszą, aż chcę kupić nowy, jednak dziwne uczucie rozstawać się ze sprawnym sprzętem. Myślę nad kupnem Lumii 640 XL, bo mnie nie stać na przyszłą 950, a 550 to za niska półka.

Jakiś posiadacz #lumia 640XL mógłby napisać parę słów o niej? Szczególnie pod względem wielkości i używania na co dzień. Byłbym wdzięczny.

W sumie też trochę #gorzkiezale
  • 16
było trzeba nie usuwać poprzedniego wpisu :)

no ale wracając do tematu ja po 2latach wymieniłem 920 na 830 i w sumie brak większych różnić no może 830 jest jednak zgrabniejsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@2822: Wymiana na 640 nie ma dużego sensu, chyba że zależy Ci na większym telefonie, ale w takim przypadku to raczej 1520 (najgorsza Lumia, bo jak ją kupisz to nie będziesz miał powodu do kupna następnej jeszcze przed długi czas przez co MS nic nie zarobi.
@yeapUwin: Też wymieniłem na 830 i właściwie główna różnica to nowszy procesor (czyli krokomierz w środku) i slot na sd. Reszta jest to samo, a same lumie dały mi popalić bo za karę za niepotrzebną wymianę na inny model nowa rozbiła mi się o chodnik.
@yeapUwin: Problem z edycją miałem, więc już napisałem nowy wpis. Nie jestem wielkim estetą, ale 920 jest według mnie brzydka, choć wygodna i poręczna. Podoba mi się ten design lumii z krawędziami płaskimi jak we wspomnianej przez Ciebie 830, oraz przeze mnie 640 zwykłej, bądź XL.

@wajdzik: masz rację, nawet nie brałem tego modelu pod uwagę, bo założyłem, że nie kupię już nowej. Jednak problem w tym, że przy moim
@wajdzik: myślę, że tak szybko nie oleją tak dobrego modelu. 640 była zapowiedziana jako pierwsza w kolejce do win10, chociaż to nie żaden argument do kupna. Dużo modeli ma dostać, nawet dość wiekowa 920.
@2822: Praktycznie wszystkie Lumie z serii x20 mają w tej chwili status end of life, czy stan w którym nie ma gwarancji dalszych aktualizacji, więc tak jak wspomniałem. W10 na pewno (zresztą wystarczy z insidera zainstalować) ale kolejne aktualizacje to już loteria.
@magik111: Słyszałem, że 930 ma wadę fabryczną z mikrofonem. Jeżeli miałbym brać X30 to raczej 830. Jestem raczej nastawiony na 640XL, albo nic. Wolałbym brać coś nowego.
@2822: Używam Lumii 640 zl od ponad 3 miesięcy. Moja opinia:
+ czas pracy na baterii (wifi, gps, dane komórkowe, automatyczna jasność, synchronizacja - wszystko włączone) 48 godz ze spokojem
+ dobry aparat 13mpx
+ dobry odbiornik gps (nawet przy pochmurnej pogodzie raz dwa lapie sygnał - nie to co mój poprzedni Samsung GS3)
+ lekki jak na swoje rozmiary (bo plastik)
+ szybki, rezponsywny (ale to bardziej zaleta WP niż
@Jarek: Dzięki za odpowiedź! Jednak już posiadam 640 bez xl. Tamten jednak mógłby być za duży dla mnie, skoro te 5' to dla mnie wyzwanie. Jednak imponuje mi, że mimo 18 dni nie olałeś tego wpisu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: Użyłem trzy razy "jednak" i nawet nie ogarnąłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)