Wpis z mikrobloga

@XpedobearX: Jaka? A no tak, oglądanie kogoś kto gra w gry ma sens.
"O, wyszła nowa gra z serii X! Obejrzę u Y czy jest fajna i czy opłaca się kupić. Wygląda fajnie i fabuła zapowiada się ciekawie, ale mój komputer nie spełnia wymagań... Obejrzę całą serię u Y, bo jestem ciekaw jak fabuła się dalej potoczy i czy ma fajne widoczki jak w poprzedniej części."
@AllOver: niby dlaczego? XD
Co to w ogóle za #!$%@? myślenie, dążące do dyskredytacji ludzi oglądających rozgrywki e-sportowe?
Czym się to różni od oglądania rozgrywek pokera, brydża, szachów? Tam ludzie też nie biegają szybko, ani nie rzucają daleko, liczy się myślenie, taktyka, opanowanie. W najpopularniejszych grach: CS:GO, League of Legends, World of Warcraft, do tego liczy się zgranie taktyczne, współpraca zespołowa, komunikacja, refleks i błyskawiczne reagowanie na zmianę warunków. I ludzie
@prze: Taka, że grają na wysokim poziomie i możesz się czegoś nauczyć, a tak oglądasz typa, który gra w to tak samo jakbyś ty sobie odpalił. To tak jakbyś sobie odpalił jak Kuźniar albo Prokop gra w piłkę, jeździ na nartach i pływa.
@KrzysiuPG: Tak, co innego obejrzeć gameplay, a czym innym jest śledzenie non stop ich materiałów, racja?
Taka, że grają na wysokim poziomie i możesz się czegoś nauczyć, a tak oglądasz typa, który gra w to tak samo jakbyś ty sobie odpalił.


@XpedobearX: Ale jeśli komuś dobrze się go ogląda z innych względów (np. jest zabawny albo po prostu mówi ciekawe rzeczy), to co z tego, że nie jest mistrzem świata?
@prze: myślałem, że to oczywisty związek, więc go pominąłem.
ja tu widzę po prostu hipokryzję. z jednej strony otwarcie krytykuje się gówno-seriale, że odmóżdżają, że to pusta rozrywka itp., a z drugiej ci sami krytycy oglądają gimpera, śmieszka ze streamu czy śmieszne obrazki z kotami na kwejku lub wykopie. to jest ten sam poziom rozrywki. bądźmy konsekwentni.