Wpis z mikrobloga

Jest na sali jakiś Mireczek z doświadczeniem w zamawianiu od Chińczyków? Niecałe 2 tygodnie temu zamówiłem kamerkię z Gearbest i dostałem od nich maila z niby numerem paczki i milionem linków, z których żaden nie prowadzi do strony kuriera.
Jest tam za to taka informacja:

You can use this number to check the shipping progress and location of the package on China Post Unregistered.


Domyśliłem się że sam muszę sobie znaleźć stronę na której mogę wpisać ten kod, znalazłem kilka z czego najbardziej obiecująca wydawała się http://www.chinaposttracker.com/china-post-tracking no ale niestety nie posiada żadnej informacji o podanym w mailu numerze paczki.

Zamawiałem od bardzo mocno zaufanego sprzedawcy, więc na 100% wszystko jest ok, ale chciałem po prostu z ciekawości zobaczyć kiedy mniej więcej mogę spodziewać się dostawy. Mógłby ktoś podrzucić dobrego linka albo jakieś info, że na te numery z Gearbest nie ma co liczyć i trzeba po prostu czekać?

Sorry jeśli często pojawia się tu takie pytanie no ale to nie elektroda miśki.

#gearbest #aliexpress #pluszowemisie
  • 20
  • Odpowiedz
Przesyłka nierejestrowana. Nie dopłaciłeś do trackingu.


@MichaelT128: To na #!$%@? mi dali numer paczki pisząc, że mogę sprawdzić jej stan i lokalizację?

You can use this number to check the shipping progress and location of the package on China Post Unregistered.
  • Odpowiedz
Podany numer trackingowy jest nieprawidłowy (ma niewłaściwą sumę kontrolną).

Prawdopodobnie otrzymałeś fałszywy numer.


@galaxypx:

Standardowa procedura, a mail
  • Odpowiedz
@matka19002: no ale w #!$%@? poleciał sprzedawca, a nie Gearbest. Gearbest ma jakiś problem aby zwrócić kasę (którą pewnie przekazał już sprzedawcy), ale skoro sprawa w toku jak mówisz to poczekaj, może wszystko się dobrze skończy. Zamawiając od Chińczyków powinieneś brać pod uwagę możliwość oszustwa.
  • Odpowiedz
@matka19002: Ja to w ogóle wolę omijać takie portale, ale akurat od gościa od którego zamawiałem teraz zamawiała już masa ludzi w tym nawet moi znajomi i wszystko git więc jestem raczej spokojny.
Jak na moje to jest taka sama szansa że zrobią Cię w #!$%@? na Ali co na Gearbest. Po prostu miałeś "farta" że na Ali jeszcze nie miałeś takiej akcji.
  • Odpowiedz