Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam pierwszy raz pracy w #spedycja . Jest parę firm w moim mieście w tej branży. Tylko nie wiem jak podejść do tego zagadnienia... Wejść, przedstawić się i oznajmić, że poszukuje pracy, czy co? :) Doświadczenia w tym nie mam, skończyłem technikum kierunek: spedycja.


Przepraszam, że zawołam #praca , ale potrzebuje rady.
  • 20
Tylko nie wiem jak podejść do tego zagadnienia... Wejść, przedstawić się i oznajmić, że poszukuje pracy, czy co? :)


@freegammer: to już bez znaczenia czy to spedycja czy inna praca. Napisz CV, ubierz się ładnie idź do tej firmy i poproś żeby Cię skierowali do kadr. Jak spytają po co, ty odpowiesz że CV przyniosłeś, pewnie powiedzą żeby u nich zostawić oni przekażą - w żadnym wypadku, nalegaj że osobiście chcesz
Na staż jestem chyba już za stary dla U


@freegammer: jesteś w takim razie rok ode mnie młodszy. Z tego co się orientuję, możesz się załapać na staż, lub inną formę aktywacji zawodowej, np bon pracowniczy albo coś. Przeczytaj regulamin swojego PUP
P.S. jeśli będzie ten staż to bierz ze środków unijnych, wtedy nie zabierają Ci podatku jakiegoś tam....
@siemando: dobrze, jutro poczytam o tym wszystkim. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz? Jak pozbyć się strachu przed wzrokiem aktualnych pracowników? W końcu dla nich mógłbym stać sie konkurencją :)
Oczywiście. Praktyki miesięczne w spedycji, ale dużo z tego nie wyniosłem :) A druga praca biurowa to 11 miesięcy w sekretariacie szkoły dla dorosłych :) Fizycznych nie wymieniam, bo nie mają znaczenia ;)