Wpis z mikrobloga

Hej Mirki drogie,
Jakiś czas temu poszukiwałem architekta. Obecnie zaczynam tracić wiarę w tę instytucję, jako że Ci których wspomniałem są głownie od "kolorów i pośrednictwa pomiędzy firmą od kuchni i firmą od łazienek"
Szukam kogoś, kto pomoże mi maksymalnie zagospodarować w domu przestrzeń w sposób praktyczny, będzie przy tym znał prawo budowlane. Chcę poprzestawiać kilka ścian i zrobić projekt instalacji z uwzględnieniem charakteru pomieszczeń. Mowa jest o domu w stanie surowym zamkniętym.
Jakieś rady? Jacyś chętni?
#architektura #projektowanie #budownictwo #krakow
źródło: comment_mEsz9OiFdOrBBVsjUIxambTuIasKlKHK.jpg
  • 8
@Naciass: Budowlańca mam jednego na stanie. Obawiam się, że szukam jednak umysłu nieco bardziej kreatywnego, niż po prostu kogoś, kto będzie miał cenny will-do-attitude ale na skróty :)
Najlepsza według mnie byłaby para architektów albo studentów architektury (pani i pan), którzy jeszcze nie zatracili świeżości i nie idą na skróty
@mattttx: no i co z tym studiem?
@WooSan: Z doświadczenia wiem, że łatwiej coś wymyślić, narysować i wyrenderować niż znaleźć ekipę, która potem podejmie się realizacji... zwłaszcza, że przewinie Ci się kilkanaście ekip, żeby domek na tym etapie wykończyć pod klucz. Architektem nie jestem co najwyżej mogę podzielić doświadczeniem bo dopiero to przerabiałem... no i tak to działa, że nikt od Ciebie samego lepiej nie wie czego chcesz.
@WooSan: Albo masz nietypowy problem, albo pecha w poszukiwaniach, wydaje mi się że każdy średnio ogarnięty student 2-go roku bez problemu zaprojektowałby sensownie taką przestrzeń. Jak jeszcze nikogo nie znalazłeś, to mogę ze znajomą zaprojektować. Jeszcze jesteśmy studentami, ale mamy już doświadczenie w projektowaniu.

Btw, szukałeś wśród architektów wnętrz, czy tych od projektów budowlanych?
@WooSan: Architekci wnętrz to bardziej dekoratorzy pomieszczeń. Dzisiaj każdy może się nazwać architektem wnętrz, a niekoniecznie być nim faktycznie. A architekci to po prostu inżynierzy i kreatorzy w jednym, po za tym są przygotowani do rozwiązywania funkcjonalnego przestrzeni wnętrz. Wydaje mi się, że ci drudzy są na pewno lepiej przygotowani do radzenia sobie z nietypowymi problemami. Z osobistego doświadczenia miałbym opory zlecenia czegoś architektom wnętrz, a na pewno wolałbym studenta architektury