Wpis z mikrobloga

Motomirki, nawiązując do wpisu http://www.wykop.pl/wpis/14615511/motomirki-bo-pewne-wkrotce-skonczy-sie-to-co-dobre/ chciałem jeszcze was pociągnąć za język w sprawie utrzymania szyby w czystości. Moja szyba wygląda jak cmentarz. I mam problemy z domyciem jej do stanu przeźroczystego. Niektóre truchł…a już tak się wgryzły w ten plastik.
Pytanie więc. Jak skutecznie doczyścić szybę i doprowadzić ją do stanu "jak nówka". Jakieś specyfiki, pasty, czy może po prostu jakaś szczotka?
Proszę tylko o sprawdzone porady, bo szybę mam tylko jedną :P
#motocykle #kiciochpyta
  • 6
@blubi_su: jak mam juz taki stan jak opisujesz to jade na myjnie, i wybieram program z piana. Wale piany ile sie da na owieki i ide na szluga. jak to sie namoczy to ladnie schodzi, a mily pan zawsze mi jeszcze pozniej daje sciereczki z mikrofibry zeby sobie wszystko powycierac i jest OK
@afrykanczyk: Hmmmm, dobre dobreee. mam kamerkę zamontowaną nad zegarami od wewnętrznej strony szyby, i już nic nie widać na nagraniach bo same trupy na szybie przed obiektywem są :P Musze spróbować z tą pianą :) Dzięki!
@blubi_su: jeśli pozostałości po latających żyjątkach nie chcą zejść to od zawsze stosuję super metodę.
Gotuję w czajniku wodę, wlewam do miski, w miskę gruby ręcznik i taki gorący od razu kładę na szybę i czachę :)
Po jakiś 5-8 minutach tymże ręcznikiem wszystko wycieram i pięknie schodzi.

Góra dwa razy czynność powtarzam i jest jak z fabryki :D Żadne drogie psikadła mi nie potrzebne.
Z kaskiem robię tak samo.
@blubi_su: Ja używam PLAK na owady, do kupienia na każdej sytuacji benzynowej za jakieś 12zl. Ostatnio w Lidlu coś takiego było za 5 zł. Wygląda jak spray do mycia szyb, ale spryskujesz, czekasz minutę i wycierasz. Schodzi rewelacyjnie.