Wpis z mikrobloga

Mirki, ponieważ duża frezarka cnc, z której korzystałem ostatnio ciągle jest zajęta, postanowiłem zrobić własną.
I zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Przepis:
-sterownik 250zł
-silniki krokowe moc 1Nm, 3x18zł z allegro
-pręty gwintowane 3x8zł
-nakrętki 15zł
-łożyska 6x9zł - przepłaciłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
-prowadnice kulkowe do szuflad 3 zestawy, 45zł
-dremel 120zł
-over 9000 spaxów, miałem
-sklejka, również miałem
-kilka kątowników, grosze w castoramie
-komputer z portem równoległym LPT
-tydzień zabawy w budowanie

Nie jest to ładna konstrukcja, przede wszystkim chciałem żeby spełniała swoje zadanie i robi to całkiem nieźle. Jest w miarę sztywna, nie ma co porównywać z ramą metalową bo drewno zawsze będzie się wyginać. Do drewna, pleksy i mosiądzu w sam raz. Chciałem też udowodnić kilku osobom, że jestem w stanie za 600zł zrobić działającą frezarke cnc.
#cncboners #diy #zrobtosam #cnc #frezarka #tworczoscwlasna
arturs36 - Mirki, ponieważ duża frezarka cnc, z której korzystałem ostatnio ciągle je...

źródło: comment_tfmYoX3HQfXNMjk045OzXWNdxxPwsjvX.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@arturs36: wszystko fajnie, ale jak już tak to zaprojektowałeś, to trudno (te prowadnice mają wielokrotnie lepszą sztywność w drugiej płaszczyźnie, nie na płasko, a prostopadle do obciążenia, znaczy tak jak w szufladzie są montowane), ale przynajmniej chroń te prowadnice przed brudem z urobku.
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: skończyłem ją dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do zleceń, kilka już mam na wycinanie ażurów ze sklejki. Mi się przyda przy następnych "wynalazkach", nie będę musiał sępić na dużą :P Poza tym, doświadczenie, dzięki pracy na frezarkach nauczyłem się tworzyć programy i operować maszynami cnc. A najbardziej, chciałem po prostu mieć swoją :D
  • Odpowiedz
@hrumque: No widzisz, nie wiem wszystkiego, dlatego robię takie rzeczy i się dowiaduję, pasja do majsterkowania. Zamierzam osłonić wszystkie ruchome części, żeby przez jakiś czas popracowała, przynajmniej do czasu aż się zwróci. Inna sprawa, że konserwacja czegoś takiego to grosze. Jeżeli się zwróci to kupię profile aluminiowe i prowadnice liniowe i zrobię to tak jak należy. To narazie eksperyment
  • Odpowiedz
@hrumque: Widzę sprzęgło z węża ogrodowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za radę, bałem się o sztywność przy konstrukcji bramowej ze sklejki dlatego postawiłem na ruchomy stół. W sumie wystarczy mi dokupić prowadnice i zamontować po bokach. Teraz jest w porządku, ale faktycznie, uginają się jak stół wyjeżdża bardziej.
  • Odpowiedz
@arturs36: To akurat nie moje fotki nie mojego sprzętu, a lepsze sprzęgło wychodzi z takiego "paliwowego" przewodu przeźroczystego zbrojonego - mniej go skręca. Ale to i tak lepsze sprzęgło (zwłaszcza przy tak słabych silnikach) niż chińskie "kłowe" (te z wkładką z tworzywa) które są nieosiowo wykonane i powodują więcej problemów niż rozwiązują
  • Odpowiedz
  • 1
@Bertos: Jak tylko wrócę z zajęć

@Troostyt: Na początku miałem zamiar kupić sprzęgła elastyczne, że sklepu z akcesoriami cnc, ale jak zobaczyłem cenę 40zł za jedno to postanowiłem sam zrobić. Uciąłem kawałek węża ogrodowego, podgrzałem hotairem, nałożyłem na wał silnika i na śrubę, zacisnąłem metalowymi opaskami. Działa lepiej niż się spodziewałem
  • Odpowiedz
  • 0
@Bertos: linuxCNC, na machu robiłem testy, ale wersja demo z 500 liniami mnie nie urządza, na windowsa niestety nie ma dobrych darmowych programów sterujących, licencję na macha kiedyś kupię, bo wydaje się najlepszy ze wszystkich.
  • Odpowiedz