Wpis z mikrobloga

@Wirtuoz: tylko i aż. Nie są to łatwe ćwiczenia i zapewniam cię, że jak dojdziesz do ciężarów, które stanowią dla twojego ciało wyzwanie, to ten trening będzie bardzo ciężki.
@Wirtuoz: ten trening jest dlatego taki dobry dla poczatkujacych, bo przez pierwszy miesiac cwiczysz na malych ciezarach. Zapoznajesz sie ze sztanga i technika. Schody zaczynaja sie jak juz wejdziesz na konkretniejsze kilogramy i widzac progres, daje to duza frajde. Jak ci malo, mozesz sobie dorzucic jakies cwiczenia pomocnicze na brzuch, biceps, triceps.
@Wirtuoz: ja próbowałem obu, na razie z obu jestem zadowolony; imo na początek lepsze FBW bo 5x5 dość duże tempo narzuca + trzeba mieć w miarę ogarniętą technikę ćwiczeń i "naoliwiony" układ nerwowy i stawy
@rotero: Jedno pytanko mam, czy do tej grafiki roknasilowni jest gdzieś coś więcej rozpisane, np. jakieś zamienniki do ćwiczeń? Bo prawdę mówiąc trochę już ćwiczę i nie czuję się za dobrze na drążku i poręczach (plecy, triceps, mam zbyt dużą masę a zbyt mało siły na taką zabawę).
@cartmam: możesz robić podciąganie jedynie z ruchem negatywnym (tj. zawisasz z pomocą skrzyni/kolegi i jedynie się opuszczasz), ewentualnie z gumami, do czasu aż dasz radę się podciągnąć. Trudno o coś lepszego na plecy, bo pracuje Ci wiele mięśni. Co do tricepsa, prostowanie na wyciągu stojąc lub wyciskanie francuskie liny wyciągu dolnego stojąc.
@Wirtuoz: Tak, dokładnie masz tylko albo aż 3 ćwiczenia na jednym treningu - dzięki temu, że w kółko będziesz robił te same ćwiczenia porządnie nauczysz się techniki 5 najważniejszych ćwiczeń. A pisałem też, że dodałbym jeszcze podciąganie i dipy, bo przez długi czas ćwiczyłem SL i teraz niestety te dwa ćwiczenia u mnie znacząco odstają ...