Wpis z mikrobloga

Kosztują 10 np na Allegro ale nie masz gwarancji tzn. niby masz ale jak przychodzi co do czego to nie masz i płacisz za wysyłkę odsyłkę itd. Wiec to w lidlu to prawilna cebula. Dodatkowo w lidlu jak cos sie popsuje to albo dają nowe urządzenie albo oddają kase
@jaqo1989: tak gdyż telewizorów led nie mozna wyłączyć z czuwania np Samsungow. Jedyna opcja to wyłożenie wtyczki. Jak wiadomo telewizor zurzywa sie na czuwaniu rowniez, a dokładnie jakis element, no i czerpie prąd. Wiec to urządzenie to dobra sprawa.
@Jordandc: @s3m3n: a to ledy są aż tak wyczulone na to? czy ogólnie wszystkie tiviki? Mam LCD szajsunga już chyba z 5 lat i nic się z nim nigdy nie działo. W zimę nawet muszę zakręcać grzejniki taki emiter z niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jordandc: tylko czy warto? Jakbyśmy mieli ze 100 takich urządzeń w domu, które "czuwają" i zużywają energię to może byśmy coś zaoszczędzili. W dodatku włączając/wyłączając urządzenie, które jest zaprojektowane aby "czuwać" cały czas, skracamy czas jego żywotności. Najbardziej narażone są na to routery/modemy.
@Sinusoidalny: no właśnie zam zacząłem się zastanawiać ile zaoszczędze/wydam na włączniki aby wyłączać każde urządzenie w domu które czuwa, a które mógłbym uśpić. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie ile które urządzenie w domu pobiera w standby. Z tego co wiem to najwięcej #!$%@?ą dekodery satelitarne bo nie 5 czy 10w a ok 30w chyba nawet
@jaqo1989: dokładnie, głupi nbox bierze w stanie czuwania ~30W z tego co czytałem, co miesięcznie daje jakieś 13pln. niby niedużo ale parę innych pierdół i rocznie trochę może wyjść.