Wpis z mikrobloga

Mam pytanie:
w mieszkaniu korzystam z takiego mobilnego routera Tp-Linka do odbioru WiFi na stacjonarnym komputerze. Internet niestety chodzi fatalnie. Speedtest raz pokazuje 8mb/s, czasem 3mb/s a czasem 0,5 mb/s (bez żadnych działań w tle). Ping potrafi skakać z 20ms do 980ms. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dodam tylko, że internet powinien mieć 10mb/s i pochodzi z UPC.
W mieszkaniu jest też tablet,laptop i telefon, na których owe WiFi śmiga doskonale.
Problemem jest to urządzenie (które wg swojej specyfikacji powinno działać) czy mojego peceta?
Aktualizacje do karty sieciowej mam, do tego ustrojstwa również. Nie wiem w czym rzecz a porady na necie na niewiele się zdają. O co chodzi? Męczy mnie już ta prędkość i mulący się internet rodem z roku 2004r.
#komputery #internet #lacze (łącze xD ) #kiciochpyta
P.....p - Mam pytanie:
w mieszkaniu korzystam z takiego mobilnego routera Tp-Linka d...

źródło: comment_RlzignnEaIxxVMVaQrgClRMJOwcvRhHd.jpg

Pobierz
  • 26
@Porucznik_Sleep: Wina raczej nie urządzenia, a jego położenia. Swoją drogą, do komputera stacjonarnego brałbym raczej antenę zewnętrzną na kablu podłączoną do karty wifi. Oczywiście tylko wtedy, gdy absolutnie nie ma mowy o połączeniu kablem bezpośrednio do routera.
@Porucznik_Sleep: No to dupa. Wyłącz adapter wifi na laptopie, wsadź kartę i sprawdź jak działa. Zrób rundę po mieszkaniu i na koniec postaw laptopa jak najbliżej miejsca, w które wpinasz kartę do komputera stacjonarnego. W tym miejscu sygnał będzie zapewne gorszy.

Można spytać, dlaczego kabel nie wchodzi w grę?