Wpis z mikrobloga

Ale żenada, wiem że niby zamieszam w to wyrażenie polityczne, ale zauważcie tą lewacką nowomowę i wymijanie sensu źle użytymi pojęciami:

"użyteczne" reklamy.

Przypominam, że kiedyś chwalili się oni, że nie przepuszczają żadnych reklam i było absurdem, gdy ktoś próbował się wkupić i go wyśmiewali.
Nawet zrobili taki filmik, gdzie ich ekipa się wyśmiewała z jakieś firmy, która próbowała to zrobić.

I czym się skończyło ?
Dokładnie tym z czego się wyśmiewali i co miało być ich żelazną zasadą - że nie robią wyjątków.

A teraz dajesz miedziaka i twoja reklama jest "użyteczna, nie denerwująca i akceptowalna".

#adblock
#informatyka
źródło: comment_Omd0bLn8HeDbEwciGiZFCsTuJvmRReyK.jpg
  • 12
@Laserade: wiesz, nie każdy ma coś przeciwko treściom reklamowym jako-takim... ja np. mam adblocka dla takich przypadków jak grająca reklama na wykopie którą trudno znaleźć i wyłączyć... youtube i tak mam odblokowane bo oglądam kanały które chcę wspierać, a nie filmiki o kotkach... itd.
przecież można zablokować te użyteczne reklamy w ustawieniach adblocka, więc w czym problem?


@Andrzejsynbogdana:

W tym, że po jakims czasie moze ich byc tyle, ze nawet ci sie nie bedzie chcialo wciskac, tylko bedziesz zostawiac.

ten wykup dotyczy adblock plusa? a adblock bez plusa jeszcze istnieje?


@frytex2:

W sumie nie wiem, chyba obu. Chyba.


reklamy jak najbardziej mogą być użyteczne.

Dla właściciela strony

Dla odwiedzającego


@LOLWTF:

mogą, ale to
mogą, ale to nie ty decydujesz w tym wypadku które są uznawane za użyteczne


@Laserade: domyślnie blokuję wszystko - nie ma szans, żebym zobaczył nawet te nieszkodliwe reklamy. Taka weryfikacja reklam przez AdBlocka może się przyczynić do ucywilizowania rynku reklam. Mała cegiełka do celu, ale zawsze...
@Laserade: Przecież na załączonym obrazku masz nawet opcję wyłączenia "użytecznych reklam", więc w czym rzecz?
Po drugie, to mogli sobie wyśmiewać reklamodawców którzy chcą się wkupić, jak byli mało popularni, teraz gdy blokowanie reklam stało się powszechne w życie wchodzą instrumenty prawne i warto złamać swoje zasady dla utrzymania jako takiego porządku niż iść na wojnę w której nie ma zwycięzców.
To teraz przy wielu kartach mozesz miec czasem problem, bo wlaczy sie np. irytująca reklama banku. Owszem, mozesz zablokowac.

Jak znajdziesz.


@Laserade: no wlasnie nie bo takie beda blokowane nadal..
@Laserade: w sumie, jak widzę, ostatnio reklamodawcy, zwłaszcza niszowych stron płaczą o brak dochodów z reklam i proszą o wyłączenie ABP. jeśli po wykupie nieagresywne reklamy będą puszczane, to jestem w stanie to zaakceptować.
tylko, że tak nie będzie. to znaczy, początkowo tak będzie, a skończy się na tym, że ABP będzie puszczał po prostu reklamy od tych, co zapłacą haracz. więc portale niszowe będą się musiały dzielić przychodem z tych