Wpis z mikrobloga

#marsjanin #film #kino

Ludziom którzy przeczytali książkę nie polecam. Bardzo spłycone, w sumie cholera wie co. Zero zmagań z planetą, zero samotności, podróż skrócona do dosłownie dwóch minut filmu (ta po izotop do minuty), ani wzmianki o odchudzaniu pojazdu, nic o panelach słonecznych, gdybym nie czytał książki nie miałbym pojęcia o co chodzi.

Ja rozumiem że w dwugodzinnym filmie nie da się umieścić wszystkiego, ale żeby nie umieścić praktycznie nic to trzeba mieć dar.


Film fajny ale jak się książki nie czytało.
  • 7
@Doleginho: @hard1: Myślę podobnie... bez książki film był by dla mnie pewno 8,5/10. po lekturze 7/10.
(omijajcie wersje 3D)

@Rad-X: Zabrakło wielu komentarzy i przemyśleń, a z drugiej strony zmienili np. pierwszą eksplozję w habie na żart... dziwne i po #!$%@??
Zacznijmy od tego że film w sam sobie trwał 2 godziny 21 minut


@Rad-X: Spoko, spoko... ja to wiem. I uwierz mi że zawsze staram się tego samemu unikać.

Doskonale rozumiem wiele skrótów (obie katastrofy czy wycięcie dwóch kolejnych), po prostu pojawiają się spore momenty "WTF?", kiedy osoba po lekturze nie rozumie ni #!$%@? po co coś tak zmieniono (np. zakończenie).

Odnoszę wrażenie ze znowu Ridley nie obejrzał swojego własnego filmu
, a z drugiej strony zmienili np. pierwszą eksplozję w habie na żart... dziwne i po #!$%@??


@CultureVulture: swoją drogą, jakby wiernie przenieśli to byłby dopiero slapstick

"przykleił ręke do hełmu badumtsss" biega i się obija bo przyklejony przedmiot zasłania mu całe pole widzenia badum tss ;) To jak rozwiązali w filmie dekompresje wydaje mi się ok bo budowało nastrój "wszystko się spieprzyło"
@Rad-X: Oczywiście, że nie przenieśli wszystkiego. I dobrze. Bo nie da się wszystkiego zmieścić w czasie nieco ponad 2 godziny.
Napisałem jednak, że "książka obdarta z tego, co w niej było najlepsze". Nie chodziło mi wcale o sekwencję wydarzeń, które nie do końca pokrywają się z prozą A. Weira. Po prostu Mark z książki i Mark z filmu do nieco inne postacie. Nie do końca oddano też klimat bycia porzuconym na