Wpis z mikrobloga

Dlaczego powinno się kalibrować drona przed każdym lotem i dlaczego powinno się sprawdzać wysokość nagrywanych obiektów (dla ewentualnej procedury "Go-Home")?
Odpowiedź w filmie. :D

Dron: DJI Phantom 2 Vision Plus
Go-Home ustawione na "standardowe" 20 m. Brama ma 22,81m :/

Całe szczęście całość przeżyła spotkanie z bramą, która wyrosła "nagle" przed dronem xD

Ktoś kto jest w temacie #drony - ma pomysł dlaczego extender wifi ma większy zasięg niż daremny pilot i czy da radę ten temat jakoś poprawić? :>

#drony #bialystok #fail i niestety #tworczoscwlasna
b__g - Dlaczego powinno się kalibrować drona przed każdym lotem i dlaczego powinno si...
  • 12
  • Odpowiedz
@b__g: hmm na moje oko to powinna być opcja "Go Home" ale po takiej samej drodze jak w dane miejsce się dostał a nie po najkrótszym azymucie
  • Odpowiedz
@b__g: dziwne, ja mam identycznego drona i nagrywałem nad Komosą i jak bateria zaczęła padać, to go home zaczął lecieć prosto nad jeziorem, a nie nie tak jak u Ciebie po skosie w dół.
Ponadto jak jesteś za daleko, to powinien się pojawić monit na ekranie, że dalej leciec nie możesz, bo baterii nie starczy na powrót. Chyba, że latasz bez podglądu
  • Odpowiedz
@b__g: no tak, ale na 20 metrach już leci prosto. A to oznacza, że wykonałeś nieprawidłowy manewr, bo powinieneś polecieć najpierw wyżej nad bramą, by potem dron w tej sytuacji wrócił właśnie nad bramą
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio:
a. byłem pewien, że brama nie ma aż tylu ^^
b. nie spodziewałem się, że poleci mi zasięg z pilota w momencie, gdy extender działał idealnie i miałem FPV cały czas, nawet w momencie uderzenia. :D
c. nie mam dynamicznego go-home, więc jakbym był wyżej i straciłby się zasięg to efekt byłby podobny, więc najpierw 20 m, dopiero później lot do punktu (sprawdzane :P)
  • Odpowiedz
@b__g: to dam Ci radę na przyszłość :) Zanim wystartujesz zaplanuj lądowanie. Następnie wykonaj jako pierwszy manerwr odwróconego lądowania, a następnie bierz się za ujęcia. Ja zawsze po starcie, wale od razu 120 metrów w górę, i dopiero wtedy idę w dół i nagrywam ujęcia.
  • Odpowiedz
@b__g: moje najpoważniejsze błędy - to latanie podczas wiatru między budynkami w ciasnej uliczce (udało się uciec w ostatniej chwili do góry) a drugie to wylądowanie korpusem na kablu zawieszonym między słupami. Dron się odbił na szczęście :)
  • Odpowiedz