Wpis z mikrobloga

NowoczesnaPL w Szczecinie:

Nowoczesna Ryszarda Petru sprzeciwia się pomysłowi PiS na wydzielenie z Zachodniopomorskiego województwa "koszalińskiego" [środkowopomorskiego].

Piotr Misiło, Rafał Zahorski i Patryk Zbroja, szczecińscy kandydaci Nowoczesnej Ryszarda Petru, w czwartek na cyplu Łasztowni przedstawili swój program na rozwój gospodarki morskiej.

Tor musi być głębszy

Pomysły na rozwój szczecińskiego portu przedstawił na konferencji Rafał Zahorski, prezes logistycznej firmy Magemar, który odnowił historyczny statek Bembridge. Od roku przewodniczący zarządu Rady Interesantów Portu Szczecin. Mówił, że nawet 12,5-metrowy tor wodny Szczecin-Świnoujście, to za mało, by ten port się rozwijał. Tak jak dzień wcześniej przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy, podkreślał, że trzeba dokończyć drogę S3, zmodernizować drogę kolejową wzdłuż Odry i przywrócić żeglowność Odry.

- Po realizacji tych wszystkich inwestycji obroty w porcie wzrosną ponad dwukrotnie, z obecnych 20 mln ton przeładunku do ponad 50 mln ton - przewiduje Zahorski. - Cały transport między Skandynawią a południową Europą będzie przechodzić przez ten korytarz.

Oskarżał obecny i poprzednie rządy o zaniedbania w realizacji inwestycji na tym szlaku transportowym. Zarzucał m.in.: - Odra nie jest żeglowna, bo program "Odra 2006" zakończył się fiaskiem.

Kandydat do Senatu Patryk Zbroja uważał, że tor wodny Szczecin - Świnoujście powinien zostać jeszcze pogłębiony o kolejne 2,5 metra.

Nie dla koszalińskiego

Obecny na konferencji lider szczecińskiej listy Piotr Misiło odniósł się do pomysłu Prawa i Sprawiedliwości na wydzielenie koszalińskiej części zachodniopomorskiego i stworzenie odrębnego województwa.

- Nowoczesna nie zgadza się, żeby w taki sposób antagonizować mieszkańców województwa - mówił Piotr Misiło. - Byłaby to niedobra decyzja z punktu gospodarczego, biznesowego i społecznego. Rozmawiałem z ludźmi z Koszalina i nikt tam nie ma takich pomysłów - mówił.


Możliwe, że to kiełbasa wyborcza, ale jak na razie to najbardziej spójna i logiczna kiełbasa wyborcza ze wszystkich zaserwowanych w Zachodniopomorskim. I najbardziej korzystna dla województwa.

#szczecin #koszalin #nowoczesnapl #wybory
  • 11
@sorek: Nie rozumiem tego hejtu że nowoczesna = po. Przybliżysz temat/uargumentujesz? Co do 2007 roku - nie wiem jaką mieli, bo wtedy byłem jeszcze gówniakiem w podbazie, ale nie obchodzi mnie co kto wtedy mówił tbh, bo to nijak ma się do obecnych czasów. Na pewno nie zagłosuję na PO, bo podczas swoich rządów kładli #!$%@? na mój region, ale prędzej zagłosowałbym na PO niż na PiS, który jeszcze bardziej zdegradowałby
@kocham_jeze: program nowoczesnej, to zrównoważony, mądry program, mający przekonać do głosowania na petru takich ignorantów jak Ty.
Zrozum, polityki nie tworzą programy wyborcze, tylko politycy. Petru jest #!$%@?, z #!$%@?ąd, który pojawił się nagle po upadku Bronka z pięknymi hasłami którymi może rzucać, ponieważ nikt wcześniej nie widział go w akcji. Petru to cwaniaczek, który wykorzystał upadek PO, aby zgarnąć jej elektorat, który zniechęcił się PO, ale boi się prawicy.
Nowoczesna,
@kocham_jeze: słuchaj synek, jeśli masz coś do poziomu mojej wypowiedzi i argumentacji, to możemy o tym podyskutować.
nie jestem też żadnym ekspertem, po prostu mam oczy otwarte, ogarniam polską scenę polityczną z każdej strony i dlatego w moich oczach Petru jest po prostu kolejnym Tuskiem, tyle, że bez szans na powtórzenie jego kariery.
A nie-ignoranci, głosują na ludzi, których priorytetami były rzeczy istotne, zanim jeszcze pojawili się we flashach wielkiej polityki.
słuchaj synek, jeśli masz coś do poziomu mojej wypowiedzi i argumentacji, to możemy o tym podyskutować.


@hesuss: xD No możemy, ale za dużo się po tobie nie spodziewam, skoro używasz takich sformułowań. A

A nie-ignoranci, głosują na ludzi, których priorytetami były rzeczy istotne, zanim jeszcze pojawili się we flashach wielkiej polityki.


Czyli? Powiedz, na kogo powinienem głosować z obecnych kandydatów będąc tak oświecony jak ty.