Wpis z mikrobloga

@Sproket20: Pominę milczeniem kwestie techniczne, a przejdę od razu do kwestii praktycznych. Chodzi Ci o baterie 9V 6F22? Jeżeli tak, to zapomnij. Te baterie mają bardzo małą pojemność - nic nimi nie naładujesz, a już na pewno nie nowoczesnego smartfona.
@Sproket20: Ogniwa 18650 są często używane w power bankach, wszystko zależy od ich jakości.
Jeżeli nic nie wiesz na ten temat, to może lepiej kup gotowy? Power banki Xiaomi są tanie jak barszcz, a mocne jak cholera (pod warunkiem, że kupisz oryginał oczywiście). Sam miałem plany budowy swojego power banka, ale po zakupie gotowca szybko otrzeźwiałem.
Budowa własnego power banka, szczególnie na ogniwach Li-ion jest cholernie problematyczna. Musisz zadbać o odpowiednie
@Sproket20:

iphone 5s Li-Po 1560 mAh battery (5.92 Wh) - czyli spokojnie naładuje 100% ? mam rację?

Niestety, to nie takie proste. To co masz wypisane na power banku, to jego pojemność, ale przy 3.7V (napięciu ogniwa).
Power bank musi podnieść napięcie do 5V aby ładować telefon, a sam telefon ponownie obniży napięcie do napięcia baterii (około 4.2V). Podczas obu tych "regulacji" napięcia masz straty, także realna pojemność power banka jest